MSI B450M-A PRO Max anakartlı sistem iki aynı RAM kullanımında mavi ekran hatası

oguzhan0

Hectopat
Daha fazla  
8+8 16 GB çift RAM kullanıyorum. RAM marka ve modeli Neo Forza 3600MHz 18CL. İşlemcinin desteklediği 2400 MHz'de kullanıyorum fakat ne zaman Dual olarak kullansam mavi ekran hatası veriyor. Her iki RAM'i de iki slotta uzun süre denedim. Memtest ile test yaptım. RAM'lerin ikisi de sağlam fakat ne zaman Dual olarak çalıştırsam en geç 1 saat sonra mutlaka mavi ekran hatası alıyorum. Sizce sokette bir sorun olabilir mi?

İşlemci: Ryzen 3 1200.
Ekran kartı: RX 570 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü bunlar kit değil, uyuşmazlık yaşıyorsunuz. Önceki konunuzda söylemiştim bunu, yeni konu açmasaydınız keşke.

RAM'ler toplam iki adet kutuda gelmedi mi? Bu konunuzda da önceki konunuzda da yazdıklarınızdan bunu çıkarıyorum ben. Böyleyse kit olmuyor, iki tane RAM almış oluyorsunuz.

Dediğim gibi, kit değiller. Seri numaraları aynı bile olsa kit olmadıkları için böyle sorunların yaşanması oldukça olağan ve normal.

Bu arada fotoğraflarda kişisel bilgileriniz mevcut, kaldırmanızı veya sansürlemenizi tavsiye ederim.

Dediğim gibi, kit değiller. Seri numaraları aynı bile olsa kit olmadıkları için böyle sorunların yaşanması oldukça olağan ve normal.

Bu arada fotoğraflarda kişisel bilgileriniz mevcut, kaldırmanızı veya sansürlemenizi tavsiye ederim.

Teşekkür ederim, kaldırdım. Sırf bu mavi ekranların sebebinin bu olduğuna gerçekten inanmak istemiyorum. Ama öyle görünüyor dediğiniz üzere. Peki ne yapmam gerekiyor sizce?

İlk duyunca saçma gelebiliyor fakat durum bu. Zaten işin özüne inildiği zaman saçma olmadığı da anlaşılıyor.

Elinizdeki RAM'leri bir şekilde elden çıkarıp (iade de olabilir) kit RAM almaya bakın. Uyuşma konusunda sorun yaşamamak için en kesin yol budur.

İlk duyunca saçma gelebiliyor fakat durum bu. Zaten işin özüne inildiği zaman saçma olmadığı da anlaşılıyor.

Elinizdeki RAM'leri bir şekilde elden çıkarıp (iade de olabilir) kit RAM almaya bakın. Uyuşma konusunda sorun yaşamamak için en kesin yol budur.

Peki sizin öneriniz var mı acaba? Link atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı