MSI B450M-A Pro Max bazen açılıyor bazen açılmıyor

KillSwitchs

Femtopat
Daha fazla  
MSI B450M-A Pro Max anakarttan Gigabyte B550M DS3H anakarta geçtim. İlk etapta PC'ye ikinci SSD'yi taktım açılmadı sonra RAM'ları söktüm taktım kendine geldi. Şimdi bazen açılıyor bazense açılmıyor tekrar camı sök RAM sök tak ile uğraşıyorum. Ama aynı SSD B450 de gayet keyifle çalışıyor. Anlamadım gitti. Vatandan aldım cuma akşamı geldi yani şu an ikinci gün iade edebilir miyim veya bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olun. Ayrıca bu anakarttayken üstte takılı fanlar uçak gibi çalışıyor açılışta B450 de gayet stabil bir türlü çözemedim sorunu... Gigabyte beni üzdü...

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI B450M-A Pro Max anakarttan Gigabyte B550M DS3H anakarta geçtim. İlk etapta PC'ye ikinci SSD'yi taktım açılmadı sonra RAM'ları söktüm taktım kendine geldi. Şimdi bazen açılıyor bazense açılmıyor tekrar camı sök RAM sök tak ile uğraşıyorum. Ama aynı SSD B450 de gayet keyifle çalışıyor. Anlamadım gitti. Vatandan aldım cuma akşamı geldi yani şu an ikinci gün iade edebilir miyim veya bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olun. Ayrıca bu anakarttayken üstte takılı fanlar uçak gibi çalışıyor açılışta B450 de gayet stabil bir türlü çözemedim sorunu... Gigabyte beni üzdü...
bro anakarta eğer apu işlemcin varsa sadece işlemciyi tak görüntü alarak ayarları kontrol et. uefi seçimi yapman gerekiyor olabilir. uefi ile ilgili olmasa bile en azından bios üzerinden işlem yapmanı sağlar. bu arada apu işlemcin yoksa sadece ekran kartı bağla yeterli olur.

Uefi seçimi derken neyden bahsediyorsunuz? İşlemci apu ramları çıkarır yine görüntü alırım da biosu epey kurcaladım bunu ki diğerleri gibi kırmızı değil bu sarı renk olan tarzda bunun yerleri farklı msı gibi arama çubuğu da yok. Uefi ayarlarını bulamıyorum da. Uefi ne yapmam lazım tarif eder misin? Bir de bu fanları da nasıl çözeceğim balkona kadar ses veriyor pc.
bro anakarta eğer apu işlemcin varsa sadece işlemciyi tak görüntü alarak ayarları kontrol et. uefi seçimi yapman gerekiyor olabilir. uefi ile ilgili olmasa bile en azından bios üzerinden işlem yapmanı sağlar. bu arada apu işlemcin yoksa sadece ekran kartı bağla yeterli olur.

UEFI seçimi derken neden bahsediyorsunuz? İşlemci APU RAM'ları çıkarır yine görüntü alırım da BIOS'u epey kurcaladım bunu ki diğerleri gibi kırmızı değil bu sarı renk olan tarzda bunun yerleri farklı MSI gibi arama çubuğu da yok. UEFI ayarlarını bulamıyorum da. UEFI ne yapmam lazım tarif eder misin? Bir de bu fanları da nasıl çözeceğim balkona kadar ses veriyor PC.

B450 olan kartınız bende de var ana ekranda UEFI seçebildiğin bir bölüm var. Onun gibi seçmen gerekebilir.

B450 olan kartınız bende de var ana ekranda UEFI seçebildiğin bir bölüm var. Onun gibi seçmen gerekebilir.

Fanlar içinde yine anakarttan ayar yapman gerekecek. Gigabyte kullanmadığımdan bilemiyorum.

Fanlar içinde yine anakarttan ayar yapman gerekecek. Gigabyte kullanmadığımdan bilemiyorum.
Sorun b450 değil b550 fanlar da bios ile çözümü olacak bir şey değil sanırım çünkü açılışta yapıyor. Ama b450 de o da yok. Son çare servise gidecek umarım sağlam al kullan denmez...

Sorun B450 değil B550 fanlar da BIOS ile çözümü olacak bir şey değil sanırım çünkü açılışta yapıyor. Ama B450 de o da yok. Son çare servise gidecek umarım sağlam al kullan denmez...

B450'de eğer fanları Molex ile bağlamazsan yapabiliyorsun. Bende işlemci fanları anakarta bağlı o yüzden ayar yapabiliyorum. MSI Dragon Center vardı oradan yapılıyordu. Sanırım değişti uygulama ama hala yapan bir MSI uygulaması var.

B450'de eğer fanları Molex ile bağlamazsan yapabiliyorsun. Bende işlemci fanları anakarta bağlı o yüzden ayar yapabiliyorum. MSI Dragon Center vardı oradan yapılıyordu. Sanırım değişti uygulama ama hala yapan bir MSI uygulaması var.
Kral sorun msı değil MSI aslan gibi çalışıyor sorun gigabyte;))

Geri
Yukarı