MSI B450M-A Pro Max modele RTX 3080 takılır mı?

Slimwarrior

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaza bir sistem toplayacağım elimde olan anakartta bu yeni bir kart alırsam bütçe de yetmiyor. MSI B450M-A Pro Max modeli hem Ryzen 9 3900X destekler mi? Hem de RTX 3080 buna takılır mı? Şimdiden teşekkürler yardımcı olacaklar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılır hocam. Sonuçta o da PCI Express.

Ben söylemiş olayım ama, aynı anakartı kullanıyorum. Ekran kartından ayana sıkıntı yok ama R5 3600XT işlemcide anakart kaynaklı sıcaklık peek sorunu var. O işlemcinin hakkı X570 veya B550 serisinden orta ileri düzey anakartlar. Sistem çalışır mı? Evet çalışır. Ama düzgün olmuyor. İdare et eski anakartınla dediğin gibi bütçen olunca güzel bir anakart almanı öneririm. Ekran kartını bağlayabilirsin.

Ben söylemiş olayım ama, aynı anakartı kullanıyorum. Ekran kartından ayana sıkıntı yok ama R5 3600XT işlemcide anakart kaynaklı sıcaklık peek sorunu var. O işlemcinin hakkı X570 veya B550 serisinden orta ileri düzey anakartlar. Sistem çalışır mı? Evet çalışır. Ama düzgün olmuyor. İdare et eski anakartınla dediğin gibi bütçen olunca güzel bir anakart almanı öneririm. Ekran kartını bağlayabilirsin

Ben söylemiş olayım ama, aynı anakartı kullanıyorum. Ekran kartından ayana sıkıntı yok ama R5 3600XT işlemcide anakart kaynaklı sıcaklık peek sorunu var. O işlemcinin hakkı X570 veya B550 serisinden orta ileri düzey anakartlar. Sistem çalışır mı? Evet çalışır. Ama düzgün olmuyor. İdare et eski anakartınla dediğin gibi bütçen olunca güzel bir anakart almanı öneririm. Ekran kartını bağlayabilirsin.
İşlemci soğutucu alsam sorunu çözebilirmiyim

İşlemci soğutucu alsam sorunu çözebilirmiyim

240'lık sıvı soğutma kullanıyorum. :D Çok konu açtım, hep işlemciye, termal macuna, soğutucuya çamur attım. Sorun anakartın kendisinden kaynaklı tam teorik bilgi veremem. Manual voltaj vererek çözersiniz ama. Benim anakartım CPB açınca sapıtıyor. Ayrıca teknoloji bir yere kadar sizin şansınıza bağlı. Bende sorunlu çalışır sende mükemmel. Ama anakartın kapasitesi de belli.

@BERWAR yardımcı olacaktır.

O anakartta pci-e 4.0 yoksa rtx 3080 tam performansını gösteremez ama sorunsuz çalışır. eğer overclock yapacaksan x570 veya B550 chipsetli anakartları öneririm eğer overclock yapmayacaksan kullan derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı