MSI B450M-A Pro Max R5 5500 OC ayarını devre dışı bırakma

Ayarsız0011

Centipat
Daha fazla  
Selam. İkinci el bir Ryzen 5 5500 almıştım. Arkadasimin PC'de deneyip çalıştırmıştim fakat pek takilmadim overclock yapılmış mi diye. Bu işlemci 4.40 GHz'de çalışıyor ve stok fanla. Bunu nasıl kapatabilirim? Bilgim 0, zararlı olduğunu düşünüyorum. Anakartim MSI B450M-A Pro Max.

Valorant oynarken CPU'ya AMD sowtvareden bakıyorum CPU sürekli değişiyor bir %40 oluyor bir %90 oluyor bir %50 oluyor hatta %100'ü bile gördü kasam Corsair Spec Delta RGB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka PC'de yapılan ayarlar yine başka PC'de kalır. Sıcaklık değerleri iyiyse sıkıntı olmaz. İsterseniz CPB kapatıp deneyebilirsiniz ama performans da düşer. AMD/CBS menüsünde olabiliyor.

Başka PC'de yapılan ayarlar yine başka PC'de kalır. Sıcaklık değerleri iyiyse sıkıntı olmaz. İsterseniz CPB kapatıp deneyebilirsiniz ama performans da düşer. AMD/CBS menüsünde olabiliyor.

Hocam 4.4 GHz olarak gözüküyor sıcaklık değerleri stok fan olmasına rağmen iyi RX 570 4 GB var ve 1 fanın yaglanmasi lazım dönüyor hizlanamadan geri duruyor 8 GB RAM var 3200 MHz Valorant en düşük ayarlarda 300, 400 arası değişiyor FPS sıcaklık ise maç bitince 50 düşüp soğuyor sistem Mac'tayken 59 bazen 60 oluyor 62 asla geçmiyor fan ayarlarını MSI Afterburner'den yaptım GPU %60 geçince fanlar %80 çalışıyor bizim ev aşırı sıcak çatı alti olduğu için sizce iyi midir bu değerler?
PSU, Corsair Spec Delta RGB 550 wat +80

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence sıkıntı yok. Çift kanal RAM ile daha iyi değerler alırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı