MSI B450M-A PRO Max vs Gigabyte B450M S2H

Berke Tosuncuk

Kilopat
Yer
Marmaris
Daha fazla  
Merhabalar
Toplayacağım sistemde kullanacağım anakartı almakta biraz geç kaldım, birkaç gün önce 550-555 TL dolaylarında dolaşan B450M SH2, şu anda 644 TL. Bu kart yerine, MediaMarkt'da 540 TL'ye satılan MSI B450M kartı almak daha mantıklı geldi. Çok spesifik farkları var mı, bu kartı aranızda kullanan var mı bu konuda size danışmak istedim.

Merhabalar.
Toplayacağım sistemde kullanacağım anakartı almakta biraz geç kaldım, birkaç gün önce 550-555 TL dolaylarında dolaşan B450M SH2, şu anda 644 TL. Bu kart yerine, MediaMarkt'da 540 TL'ye satılan MSI B450M kartı almak daha mantıklı geldi. Çok spesifik farkları var mı, bu kartı aranızda kullanan var mı bu konuda size danışmak istedim.

S2H 500 TL hocam.
.

S2H modeli size daha uygun lakin bütçe arttırırım derseniz daha önce inceleme için elimde bulunan Gigabyte B450 GAMING X modelini öneririm upgrade imkanı yüksek bir anakarttır çift GPU girişi gibi güzel özellikleri var.
S2H 500 TL hocam.
.

AMD işlemciler için o RAM MHz'si yetersiz kalır bundan dolayı fiyatı düşük.

Hocam karşılaştırma burada.

Anakart vs için bileşen yapısı dahilinde o karşılaştırmanın bir önemi bulunmamakta.

RAM frekansı yetersiz kalır derken? Başlıkta yazdığı gibi 2133MHz değil, belirtmek istedim.

1591119425568.png

B450M-A Pro Max'ın 4 pin CPU güç girişi ileride yükseltme yapılacağı zaman yetersiz kalabilir. Ayrıca S2H'ın VRM soğutması gibi bir artısı daha var, VRM kalitesi de kötü değil. MSI'ın ise LLC bakımından bir artısı var.

S2H öneririm şahsen.

S2H daha iyi. Mosfet ve VRM soğutması bulunuyor.
Teşekkürler.
1600 AF işlemcim için B450M-S2H aldım. Pişman değilim. İşlemcim takoz çıktı, kısmet. Tekrar alacak olsam MSI B450M-A PRO MAX alırdım giriş seviye bütçe için. Sebebi; LLC bulunması. 500TL'e B450M-S2H yerine şu an alacak olsam 540TL'e B450M-A PRO MAX alırdım.
Teşekkürler. Aynı işlemciye ben de sahibim, takozdan kastınız nedir ?
S2H 500 TL hocam.
.
Ben Vatan'dan bakmıştım, teşekkür ederim niye başka sitelere bakmadıysam artık.
S2H modeli size daha uygun lakin bütçe arttırırım derseniz daha önce inceleme için elimde bulunan Gigabyte B450 GAMING X modelini öneririm upgrade imkanı yüksek bir anakarttır çift GPU girişi gibi güzel özellikleri var.

Büyük ihtimalle bütçemi aşamayacağım, yine de teşekkür ederim.
Hocam karşılaştırma burada.
Teşekkürler.
Anakart vs için bileşen yapısı dahilinde o karşılaştırmanın bir önemi bulunmamakta.

RAM frekansı yetersiz kalır derken? Başlıkta yazdığı gibi 2133MHz değil, belirtmek istedim.

Eki Görüntüle 580728
Evet bunu biliyordum, teşekkür ederim. Kafamı karıştıran tek şey bütçeydi,çözüldü.
B450M-A Pro Max'ın 4 pin CPU güç girişi ileride yükseltme yapılacağı zaman yetersiz kalabilir. Ayrıca S2H'ın VRM soğutması gibi bir artısı daha var, VRM kalitesi de kötü değil. MSI'ın ise LLC bakımından bir artısı var.

S2H öneririm şahsen.
Teşekkür ederim.

Teşekkürler. Aynı işlemciye ben de sahibim, takozdan kastınız nedir ?
Stok şekilde 3475MHz'i geçmiyor. 14nm R5 1600 tarzında davranıyor :) Şanslı olanlar daha kötü anakartta bile stok şekilde all core 3.7GHz görebiliyor. Takozdan kastım bu. Ayrıca çalışma Voltaj değerleri de takozluğunda etken. Benim işlemcim 1.35V ile 3.8GHz'i ancak görebilirken yakın dostlarımdan biri 1.28 civarı diğeri 1.24 civarı Voltaj değeri ile 4.1'i görebilmekte.

NOT: Bir başka çok yakın dostuma da 1600 AF dizdik, onun işlemcisi 3375'i geçmiyor :) Benimkinden daha takozu çıkmaz diyordum, beterin beteri varmış :)

Yeni konular

Geri
Yukarı