MSI B450M-A PRO Max vs MSI B450-A PRO

Tabii ki değmez.
B450M modeline 3200 Mhz RAM taktırabilir miyim? Yani desteklemesi konusunda bir sıkıntı olur mu?
Bir de işlemci veya ekran kartı açısından yetersizlik vs tarzı bir sorun çıkar mı? Soğutması iyi midir? Çok anladığım konular değil ne yazık ki.
Bu arada yükseltirsem bütçeyi zorlamış oluyorum baya bir. Bunun yanı sıra en az 4-5 yıl yükseltme yapmadan işimi görmesini istiyorum. Yeterli olur mu?

Hocam M-A Pro Max vasat bir kart ve soğutması iyi değil. Bütçen yetiyorsa diğer kartı al. Yetmiyor ise Gigabyte B450 S2H al daha iyi.

B450-A modelinde mosfet soğutucuları mevcut ve çok daha iyi.

İki modele de 3200MHz RAM takabilirsin, orada sorun yok. Eğer bütçen yetiyorsa B450-A modelini al.
Bütçem şuan zaten son sınırlarında geziyor. B450M modelini alsam bana sorun çıkartır mı yani işimi görür mü uzun bir süre? Dediğim gibi yükseltme yapmayı planlamıyorum. Isınma donma vs vs sorunlar yaşatır mı yani?

Hocam M-A Pro Max vasat bir kart ve soğutması iyi değil. Bütçen yetiyorsa diğer kartı al. Yetmiyor ise Gigabyte B450 S2H al daha iyi.
Dostum hazır sistem alacağım için ancak MSI anakartlarla değiştirebilirim ve QP'den alacağım. Orada da bu fiyatlarda bir tek M modelinin M.2 versiyonu ile 365M anakart modeli var MSI'ın. Bütçem çıkartmak zor yani. O yüzden M modeli işimi görür mü diye sordum.

Geri
Yukarı