MSI B450M-A Pro Ryzen 5 5500 işlemcili bilgisayarım BIOS'a girmiyor

Resul Cavlak

Picopat
Dostlar yardımınıza ihtiyacım var.
Bilgisayarım bir süre ekran gelmedikten sonra Windows'a geçiş yapıyor fakat BIOS'a asla giremiyorum BIOS için F2, delete gibi kombinasyonlarda ekran simsiyah oluyor ve kararıyor.

BIOS'u güncellemem gerekiyor fakat güncelleyemiyorum, bunu Windows üzerinden yapamaz mıyım?

MSI B450M-A Pro Max olarak düzeltiyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu yöntemi denedin mi?

GOP driver ile alakalı bir problem gibi duruyor. Ekran kartı modeliniz nedir?

msi fast boot
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Şu yöntemi denedin mi?

Sanırım msi fast boot açık biosta.Msi fast boot açık iken biosa giremiyorsun o sekmeyi atlıyor. Videodaki gibi biosa gidip msi fast bootu kontrol et.

msi fast boot

Sanırım msi fast boot açık biosta.Msi fast boot açık iken biosa giremiyorsun o sekmeyi atlıyor. Videodaki gibi biosa gidip msi fast bootu kontrol et.
İki türlü de giremiyordum Msi Dragon Center ile güncelleme yapmaya çalıştım fakat siyah ekran da kaldı sanırım Anakart brick oldu ne yapacağımı bilmiyorum..

Arkadaşlar sizce bilgisayarı yeniden başlatmalı mıyım?

Arkadaşlar sorunu çözemedim ama sabaha kadar oturup araştırma yaptım.

Eğer Msi B450m-a Pro Max Alıyorsanız ve yanına da Amd Ryzen 5 5500 İşlemci alıyorsanız almadan önce alacağınız mağazadan BIOS güncellemesi yapmasını rica edin derim.

O kadar saçma ki gün içerisinde gidip Ryzen 3 işlemciye sahip birini bulacağım.

GOP driver ile alakalı bir problem gibi duruyor. Ekran kartı modeliniz nedir?
Sapphire R9 270x

Son düzenleme:
İki türlü de giremiyordum Msi Dragon Center ile güncelleme yapmaya çalıştım fakat siyah ekran da kaldı sanırım Anakart brick oldu ne yapacağımı bilmiyorum..

Arkadaşlar sizce bilgisayarı yeniden başlatmalı mıyım?

Arkadaşlar sorunu çözemedim ama sabaha kadar oturup araştırma yaptım.

Eğer Msi B450m-a Pro Max Alıyorsanız ve yanına da Amd Ryzen 5 5500 İşlemci alıyorsanız almadan önce alacağınız mağazadan BIOS güncellemesi yapmasını rica edin derim.

O kadar saçma ki gün içerisinde gidip Ryzen 3 işlemciye sahip birini bulacağım.
Windows'a girebildiğiniz için farklı bir işlemci ile de deneseniz aynı sorunu yaşayacaksınız. BIOS 5000 serisini destekleyecek kadar güncellenmiş belli ki.
Sapphire R9 270x
Techpowerup sitesinden kartınızın gerçek modelini eksiksiz bir şekilde yazıp oradan VBIOS görüntüsünü alın ve VBIOS güncellemesi yapın.
Dikkat edin bu işlem risklidir ve sorumluluk size aittir.
Eğer risk almak istemiyorum diyorsanız da farklı bir ekran kartı ile BIOS'a girip oradan UEFI with CSM seçebilirsiniz bu da sorununuzu çözecektir.

Windows'a girebildiğiniz için farklı bir işlemci ile de deneseniz aynı sorunu yaşayacaksınız. BIOS 5000 serisini destekleyecek kadar güncellenmiş belli ki.

Techpowerup sitesinden kartınızın gerçek modelini eksiksiz bir şekilde yazıp oradan VBIOS görüntüsünü alın ve VBIOS güncellemesi yapın.
Dikkat edin bu işlem risklidir ve sorumluluk size aittir.
Eve geçince deneyeceğim ayrıca kutunun üstünde daha yeni fark ettim ki Amd Ryzen 5000 Desktop Ready Yazıyordu sanırım ekran kartı ya da monitördeki çözünürlük ayarlarından kaynaklı.

Eve geçince deneyeceğim ayrıca kutunun üstünde daha yeni fark ettim ki Amd Ryzen 5000 Desktop Ready Yazıyordu sanırım ekran kartı ya da monitördeki çözünürlük ayarlarından kaynaklı.
Dediğim gibi GOP driver ile alakalı. Çözünürlülük vb, şeyler ile alakalı değil. Yukarıda yazdığım farklı ekran kartı seçeneğini de deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı