MSI B450M-A Pro Ryzen 5 5500 işlemcili bilgisayarım BIOS'a girmiyor

Kartınız doğruysa evet bunu yapabilirsiniz. Eğer olmazsa sizin için GOP sürücüsü modlamam gerekecek.
Eve geçtiğimde deneyip sorun çözülürse ya da çözülmezse haber vereceğim ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Windows'a girebildiğiniz için farklı bir işlemci ile de deneseniz aynı sorunu yaşayacaksınız. BIOS 5000 serisini destekleyecek kadar güncellenmiş belli ki.

Techpowerup sitesinden kartınızın gerçek modelini eksiksiz bir şekilde yazıp oradan VBIOS görüntüsünü alın ve VBIOS güncellemesi yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dikkat edin bu işlem risklidir ve sorumluluk size aittir.
Eğer risk almak istemiyorum diyorsanız da farklı bir ekran kartı ile BIOS'a girip oradan UEFI with CSM seçebilirsiniz bu da sorununuzu çözecektir.
Ati Flash uygulamasında "P/N mismatched" adlı bir hata aldım.

Windows'a girebildiğiniz için farklı bir işlemci ile de deneseniz aynı sorunu yaşayacaksınız. BIOS 5000 serisini destekleyecek kadar güncellenmiş belli ki.

Techpowerup sitesinden kartınızın gerçek modelini eksiksiz bir şekilde yazıp oradan VBIOS görüntüsünü alın ve VBIOS güncellemesi yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dikkat edin bu işlem risklidir ve sorumluluk size aittir.
Eğer risk almak istemiyorum diyorsanız da farklı bir ekran kartı ile BIOS'a girip oradan UEFI with CSM seçebilirsiniz bu da sorununuzu çözecektir.
Güncellemeyi şuan da yaptım fakat sorun hala devam ediyor.

Değerli forum sakinleri sorunu Sayın Recep Baltaş'ın Ekran kartının UEFI desteğini açma videosu ile çözdüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı