MSI B450M GAMING Plus CPU EZ Debug LED

Grendayy

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar. İlk olarak sorunum yaklaşık 1 ay önce bilgisayarıma format attıktan sonra başladı Microsoft'un kendi indirme aracından indirdim UEFI olarak sorunsuz bir şekilde format attım en güncel Driver, chipset vb. her şeyi kurdum LOL oynarken durduk yere bilgisayar restart attı ve CPU EZ Debug LED yanmaya başladı daha sonra kendi kendisini birkaç kez Boot ettikten sonra bilgisayar açıldı oyuna tekrar bağlandım 10 saniye sonra yeniden aynı sorun oldu ve yaklaşık bir aydır bazen hiçbir şekilde restart atmazken bazı zamanlarda oyunda bile olmasam bu bahsettiğim sorunu tekrardan yaşıyorum her gün en az 1-2 kez maalesef başıma gelmekte.Denediğim yöntemlere gelirsek RAM'lerin yerlerini değiştirdim, tekrar format attım, bütün kasa içi kabloları kontrol ettim, BIOS son sürüm günceldi tekrardan güncelledim BIOS default ayarlarda denedim yine düzelmedi donanımsal mı yoksa yazılımsal mı olduğunu çözemedim ama format sonrası sorunumun başlaması yazılımsal olduğunu düşündürtüyor bu arada sıcaklık değerlerim hepsi çok düşük en yüksek GPU 67- 68 derece görüyor zaten oyun dışında internette gezinirken de restart attığı oluyor bilgisayarın. Sistemim.
Ryzen 5 3600, MSI B450M GAMING Plus, Corsair Vengeance LPX 3000 MHz 2x8 RAM, Thermaltake Toughpower Grand series 750W - Samsung 860 Evo 250GB, ASUS ROG STRIX RX 580 yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı