MSI H410 PRO EZ Debug CPU LED beyaz yanıyor

Berkay Can İgit

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, herkese iyi forumlar sorunum şu şekilde;

Dün bilgisayarı kapatırken güncelleme yaptı daha sonra bugün PC'yi açtıktan 30 dk sonra uyku moduna girdi ve kapandı. Tekrar açmak için güç tuşuna basınca hızlı hızlı açılıp kapandı saniyeler içinde oldu tüm bunlar. Daha sonra kapattım geri açınca ekrana görüntü gelmedi ve EZ Debug LED CPU LED'i beyaz renk olarak yanmaya başladı. Forumlardaki benzer BIOS pilini çıkartım bir saat bekledim, güç kablosunu da çıkartmıştım daha sonra tekrar açtım yine aynı şekilde tüm parçalarda güç var ama ekrana görüntü gelmiyor ve EZ Debug LED CPU yanmaya fevam ediyor. Tek RAM ile deneme yaptım sonrasında yine aynı hata meydana geldi. Güç kaynağını değiştirdim sonuç sıfır. CMOS ile BIOS'u sıfırlamaya çalıştım yapabildim mi bilmiyorum EZ Debug LED CPU yanmaya devam etti. Sistem onboard grafik kullanıyor, XMP açık, sistemi toplayalı 1 hafta oldu parçalarda şu şekilde:
Intel i5 10500 işlemci
MSI H410 PRO anakart
2x8 16 GB 3200 MHz Corsair RAM
Aerocool Cylon kasa+güç kaynağı
Not: İşlemci tak çıkar yapılmadı
Sizce sorun nedir, hangi parçayı garantiye göndermeliyim, nasıl çözebilirim veyahut sorunun kaynağını nasıl anlayabilirim? Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı