MSI B450M Max anakartta yanan beyaz CPU ışığı nedir?

meertcyilmaz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yukarıda belirttiğim modelde bir anakart kullanıyorum ve bu sorunla karşı karşıyayım, BIOS pilini çıkarıp taktım değişen bir şey olmadı. Flashback desteği olmadığı içinde BIOS resetlemesi de yapamadım, ne yapmam gerekiyor? Monitöre görüntü gelmiyor, kasa normal çalışıyor.

İşlemci olarak ne taktın? BIOS Update gerekebilir belki işlemciye göre.

Ez Debug Led sistemin hangi bileşeninde arıza olduğunu gösteren ışık.

Muhtemelen CPU macun değişimi yaptın diye düşünüyorum.
İşlemci vidalarını gevşetin BIOS resetlemen gerekli.
Pili ince bir iğne ya da tornavida yardımı ile çıkarıp 10 dakika bekleyin sistemi tekrar açın.
Olmazsa RAM'leri çıkarıp takın o da olmadı Birini çıkarıp tek RAM açın düzelince tekrar takın.

Edit : Ayrıca bilgisayarı açarken uzun Bip sesi geliyor mu*

Yeni takılmamış herhalde bu işlemci, termal macun yenilemesi veya soğutucu değişimi mi yaptınız?
Hayır kasada hiçbir işlem yapmadım 1 2 yıl önce aldım hiçbir sök tak işlemi yapmadım
Hayır kasada hiçbir işlem yapmadım 1 2 yıl önce aldım hiçbir sök tak işlemi yapmadım
az önce açmayı denediğimde mavi ekran geldi düzgün çalışmayan aygıt tespiti diye f1 basıp onarım yapacaktım ancak ekran tekrar gitti bir daha denediğimde gelmedi ekran
Ez Debug Led sistemin hangi bileşeninde arıza olduğunu gösteren ışık.

Muhtemelen CPU macun değişimi yaptın diye düşünüyorum.
İşlemci vidalarını gevşetin BIOS resetlemen gerekli.
Pili ince bir iğne ya da tornavida yardımı ile çıkarıp 10 dakika bekleyin sistemi tekrar açın.
Olmazsa RAM'leri çıkarıp takın o da olmadı Birini çıkarıp tek RAM açın düzelince tekrar takın.

Edit : Ayrıca bilgisayarı açarken uzun Bip sesi geliyor mu*
herhangi bir macun işlemi yapmadım dediğim gibi bilgisayar aldığım günden beri herhangi bir işlem görmedi bios pilini çıkarıp taktım bi çözüm olmadı

@meertcyilmaz

Minidump dosyalarını alıp mavi ekran kategorisine konu açın, çalışmayan aygıt bir sürücü hatası olabilir.

herhangi bir macun işlemi yapmadım dediğim gibi bilgisayar aldığım günden beri herhangi bir işlem görmedi bios pilini çıkarıp taktım bi çözüm olmadı
Şu an bilgisayarın da içini de açmadıysanız her hangi bir ciddi sorun olmadığını düşünüyorum.
İşlemci ve Anakart yanma gibi durumlar eskide kaldı.

Bunu Bug olarak adlandırabiliriz ya da bir çakışma. Ben de yaşadım bu tür sorunları.
Kasadan 3 kere uzun bip sesi geliyor mu?

Şu an bilgisayarın da içini de açmadıysanız her hangi bir ciddi sorun olmadığını düşünüyorum.
İşlemci ve Anakart yanma gibi durumlar eskide kaldı.

Bunu Bug olarak adlandırabiliriz ya da bir çakışma. Ben de yaşadım bu tür sorunları.
Kasadan 3 kere uzun bip sesi geliyor mu?
Hayır kasam gayet normal açılıyor ve çalışıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı