Çözüldü MSI B450M Pro-M2 V2 M.2 SSD'yi Görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

weltschmerz0

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ;
MSI B450M Pro-M2 V2 anakart, Ryzen 5 2600, 8 GB Corsair RAM, Cooler Master MasterBox MB501L modeli 600W PSU’lu kasa aldım. İdare etsin diye eski ekran kartım olan R7 240 ekran kartı taktım. Patronumda boşta olan Kingston 120 G M2 aldım. İlk görüntü gelmedi debug LED'lerde VGA LED'i yandı daha sonra direk BIOS ekranına attı, format flashını hazırladığım için direk bootlayıp formata geçtim fakat M2 diskimi görmedi, BIOS'a baktım orda da görmüyor. Sebebi ne olabilir BIOS 12/20/2018'de güncellenmiş ama M2 uyumlu bir anakart o tarihteki BIOS'un da M2 uyumu vardır diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum, bir heyecanla gidip kargodan aldım sistemi topladım fakat diski görmüyor, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için çözüm;
  • BIOS Ayarlarını açın
  • Settings bölümüne girin
  • Advanced kısmına girin
  • PCI Subsystem Settings ayarlarına girin
  • İlk sırada olan kısım Gen3 vs Gen4 yazabilir, Disabled şeklinde. Onu enabled yapıp kaydedip yeniden başlattığınızda sorununuz giderilmiş oluyor.

Yardım etmeye çalışan herkese teşekkürler.
Sata modunu AHCI değilse öyle ayarlayın. Veya CMOS reset atıp deneyin.

• BIOS Ayarlarını açın
  • Advanced kısmına girin
  • İlk sırada olan kısım Gen3 vs Gen4 yazabilir, Disabled şeklinde. Onu enabled yapıp kaydedip yeniden başlattığınızda sorununuz giderilmiş oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • BIOS Ayarlarını açın
  • Advanced kısmına girin

Hocam aynı sorunu ben yaşıyorum şu an MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi Anakart kullanıyorum 2 adet M.2 Portu var. İkinci M.2 SSD takıyorum BIOS'a ikinci SSD gözükmüyor. Konuyu hortlatmak gibi oldu ama eğer sizden yardım alamazsam yeni konu olarak açmayı düşünüyorum bu arada BIOS güncel.

Hocam aynı sorunu ben yaşıyorum şu an MSI B550M Pro-VDH Wi-Fi Anakart kullanıyorum 2 adet M.2 Portu var. İkinci M.2 SSD takıyorum BIOS'a ikinci SSD gözükmüyor. Konuyu hortlatmak gibi oldu ama eğer sizden yardım alamazsam yeni konu olarak açmayı düşünüyorum bu arada BIOS güncel.

Hocam bende de B450 Tomahawk Max var. M.2 slotunu M.2 SSD'yi BIOS da göremiyorum aynı siz gibi, ayarlardan mı çözdünüz ya da çözdüyseniz nasıl bir yol izlediniz paylaşırsanız sevinirim.

Hocam bende de B450 Tomahawk Max var. M.2 slotunu M.2 SSD'yi BIOS da göremiyorum aynı siz gibi, ayarlardan mı çözdünüz ya da çözdüyseniz nasıl bir yol izlediniz paylaşırsanız sevinirim.

SSD'lerden biri M.2 biri NVMe'miş. Slotlarda aynı şekilde birisi NVMe destekliyormuş. Anakartın sitesinde kurcarlarken fark ettim hocam yerlerini değiştirdim, BIOS'ta gözükmüştü ben bu şekilde çözdüm.

SSD'lerden biri M.2 biri NVMe'miş slotlarda aynı şekilde birisi NVMe destekliyormuş anakartın sitesinde kurcarlarken fark ettim hocam yerlerini değiştirdim BIOS da gözükmüştü ben bu şekilde çözdüm

Bende tek bir slot var kardeşim deli olacağım denemediğim yapmadığım işlem kalmadı. Yok hâla görmüyor tek M.2 SSD var onu da görmüyor Windows'u kuramıyorum 20 bin liralık kasa kullanamıyorum.

Bende tek bir slot var kardeşim deli olacağım denemediğim yapmadığım işlem kalmadı. Yok hâla görmüyor tek M.2 SSD var onu da görmüyor Windows'u kuramıyorum 20 bin liralık kasa kullanamıyorum.
M.2 SSD marka model belirtir misiniz ?

M.2 SSD marka model belirtir misiniz?

Samsung 970 EVO 500GB
Anakart MSI Tomahawk Max
Görselde atayım dedim ASUS ana kartta görüyor. Fakat MSI Tomahawk Max ana kartta görmüyor.

Dosya Ekleri

• 4249C499-3024-4F44-AC74-ED8EB5FBD60B.jpeg
    4249C499-3024-4F44-AC74-ED8EB5FBD60B.jpeg
    120,8 KB · Görüntüleme: 125
  • 0ADC165A-436A-4E40-AEAA-FC85CDF5895D.jpeg
    0ADC165A-436A-4E40-AEAA-FC85CDF5895D.jpeg
    133,5 KB · Görüntüleme: 136
  • F41D381C-A3D8-43C5-90F6-26CBD6180FC4.jpeg
    F41D381C-A3D8-43C5-90F6-26CBD6180FC4.jpeg
    120,9 KB · Görüntüleme: 125
Anakartı aldığınız yer ile iletişime geçin garantiniz mevcutsa gönderin kontrol etsinler.

Anakartı aldığınız yer ile iletişime geçin garantiniz mevcutsa gönderin kontrol etsinler.

3 defa gönderdim bizde M.2 SSD görüyor Windows 10 Pro kuruyoruz diyorlar. Tabii ne kadar doğru onu bilemiyorum. Sorun yok demeye getiriyorlar yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı