MSI B450M-Pro Max sistem R5 3600 ile görüntü vermiyor

mamigndz7

Centipat
Daha fazla  
  • Ryzen 5 1600
  • 16 GB 3000MHz RAM
  • GTX 1660 Ti
  • MSI B450M-A Pro Max
Sistemim sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Elimde bulunan Ryzen 5 3600 işlemciyi anakarta taktım fakat ekrana herhangi bir görüntü gelmedi. Acaba ne yapmalıyım? BIOS sıfırladım o da işe yaramadı.

• Ryzen 5 1600
  • 16 GB 3000MHz RAM
  • GTX 1660 Ti
  • MSI B450M Pro Max
Sistemim sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Elimde bulunan Ryzen 5 3600 işlemciyi anakarta taktım fakat ekrana herhangi bir görüntü gelmedi. Acaba ne yapmalıyım? BIOS sıfırladım o da işe yaramadı.

Ekran kablosunu anakarta mı bağladınız?

Pardon yeni sistem anladım.

Daha eski nesil işlemci ile görüntü veriyorsa BIOS sürümü eskidir. Eski işlemci ile güncelleyip deneyin.

Bir önceki işlemciyi takın. BIOS'u son sürüme güncelleyin. Akabinde yeni aldığınız işlemciyi takın. Çalıştırmadan önec CLR CMOS yapın ve sistemi çalıştırın. Sistem açılırsa F1 e basıp BIOS ekranına geçin F10 yapıp Enter leyin ve masaüstüne erişim sağlayın.

BIOS en son en zaman güncelledin? B450'ler 2018 başında piyasaya çıktı eğer o zaman aldıysan 2019'da çıkmış 3. nesil Ryzen'ler için BIOS güncellemesi yapman gerekecek.

Hiç güncellemedim sıfır hazır sistem almıştım elimdeki anakart Ryzen 5 3600 desteklediği için elimde bulunan Ryzen 5 3600 sisteme taktım fakat görüntü gelmedi kasa çalışıyordu ancak ekrana görüntü gelmedi.

Daha eski nesil işlemci ile görüntü veriyorsa BIOS sürümü eskidir. Eski işlemci ile güncelleyip deneyin.

BIOS nasıl güncelleniyor bilmiyorum her anakartta aynı değildir diye düşünüyorum.

Bir önceki işlemciyi takın. BIOS'u son sürüme güncelleyin. Akabinde yeni aldığınız işlemciyi takın. Çalıştırmadan önec CLR CMOS yapın ve sistemi çalıştırın. Sistem açılırsa F1'e basıp BIOS ekranına geçin F10 yapıp enter leyin ve masaüstüne erişim sağlayın.

CLR CMOS ne anlama geliyor bilmiyorum.

Geri
Yukarı