MSI B450M Pro VDH Max anakarta R5 5600 takmak için BIOS Update gerekli mi?

Ömer Lion

Femtopat
Daha fazla  
Anakartımı Hepsiburada'dan sıfır aldım 2 ay oldu sanırım güncel BIOS ile geldi ama işlemci sök tak ile uğraşmak istemedim işimi garantiye almak için sizlere soruyorum.
Anakartım MSI B450M Pro VDH Max şu an Ryzen 5 3400G takılı ve herhangi bir problem yok Ryzen 5 5600 takmak için BIOS güncellemesi yapmama gerek var mı? Bir de ekran kartım Sapphire RX 5700 XT acaba Ryzen 5 5600 ile nasıl bir performans sunar uyumlu bir ikili midir?

Dosya Ekleri

• technopat.PNG
    technopat.PNG
    19,7 KB · Görüntüleme: 22
BIOS güncellemek zararlı bir şey değildi ben hep sorun olmada dahi son güncelleme versiyonunda tutarım yani sana bir zararı olmayacağı için güncellemek en garanti seçenek.

BIOS sürümünüz 5000 serisini destekliyor. 5600'ü taktığınızda çalışır. Yine de beta olmayan son sürüme güncellemenizi öneririm.

Cevaplar ve ilginiz için teşekkürler anladığım kadarı BIOS guncellemesini yeni işlemcimi taktıktan sonra da yapabilirim peki işlemci ile ekran kartım nasıl bir ikili sizlerin görüş ve yorumunu da merak ediyorum.

İşlemci hariç birebir aynı sistemi kullanıyoruz diyebilirim, 5700XT, B450M Pro VDH Max... işlemci ve ekran kartı uyumu gayet yerinde hiçbir sorun yok.

5700XT ve 5600 gayet uyumlu çalışırlar. BIOS'tan Smart Access Memory özelliğini de açabilirsiniz. Fazla performans göz çıkarmaz.

Geri
Yukarı