MSI B450M sistemde mavi ekran hatası

ronark

Decapat
RAM
16 GB
Ekran kartı
ASUS RX550
Anakart
MSI B450M
İşlemci
R5 1600 AF.
Gigabyte B450M S2H anakart kullanıyordum kart bozuldu ve değiştirdim. Anakart değişmeden önce hiçbir sorun yoktu. MSI B450M Pro M.2 Max aldım format ile temiz kurulum yapıp Windows 11 yükledim fakat oyun 30-40 dakika sonra kendini askıya alıyor bilgisayarı aç kapa yapmadan düzelmiyor. Oyunlarda kendi otomatik olarak belirli aralıklarla atıyor bazen 2 saatte bir bazen 30 dakika bir bazen 10 dakikada bir. Tabii mavi ekran hataları da eksik olmuyor. Bu ne ile alakalı olabilir? Çıldırmak üzereyim.

Minidump linki: Desktop.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyip, en son WHQL sürümü kurun.

Sanal belleği devre dışı bırakın.

BIOS ayarlarınızı sıfırlayın. Sıfırlama işleminden sonra tekrar RAM'lere OC yapmayın.

Bir süre kapalı kalsın. Sorun düzelirse açarsınız. Ayrıca yanılmıyorsam 3000 MHz bellekleri 3200 MHz olarak kullanıyorsunuz. 3000 MHz bir profilde XMP kullanın.

Evet BIOS üzerinden 3200 yapmıştım. XMP açıp deneyeyim. Sizce sorunun ana kaynağı ne olabilir?
Önceki anakartta hiçbir sorun yaşamıyordum bu anakartı taktığımdan itibaren sorun olmaya başladı garantiye göndermeyi düşünüyorum fakat sorunun sebebini bulmaya çalışıyorum önce.

Evet BIOS üzerinden 3200 yapmıştım. XMP açıp deneyeyim. Sizce sorunun ana kaynağı ne olabilir?
Önceki anakartta hiçbir sorun yaşamıyordum bu anakartı taktığımdan itibaren sorun olmaya başladı garantiye göndermeyi düşünüyorum fakat sorunun sebebini bulmaya çalışıyorum önce.
Yazdığım adımların tümünü uygulayın. Ayrıca X.M.P bir süre kapalı kalsın. Sorunun kaynağını şu an net olarak söylemek mümkün değil.

Yazdığım adımların tümünü uygulayın. Ayrıca X.M.P bir süre kapalı kalsın. Sorunun kaynağını şu an net olarak söylemek mümkün değil.
Tamamdır dediğiniz gibi yapacağım. Umarım çözülür. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.
Hocam mavi ekran geçti fakat belli oyunlarda takılıp düzelmeme veya direkt masaüstüne atma devam ediyor.

Son düzenleme:
Hocam mavi ekran geçti fakat belli oyunlarda takılıp düzelmeme veya direkt masaüstüne atma devam ediyor.
X.M.P kapalı şekilde Memtest86 testi gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer bellekler temiz çıkarsa oyundan atma hatanız için yeni bir konu açmanızı isteyeceğim.

X.M.P kapalı şekilde Memtest86 testi gerçekleştirin. Sonuçları paylaşın
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eğer bellekler temiz çıkarsa oyundan atma hatanız için yeni bir konu açmanızı isteyeceğim.
Kayıt dosyası otomatik oluşuyormu?

Kayıt dosyası otomatik oluşuyormu?
Test bittiği zaman zaten ekranda PASS yazıyor. Test bitince telefonla fotoğrafını çekip paylaşabilirsiniz veya şuradaki gibi HTML raporunu kaydedebilirsiniz.

Geri
Yukarı