MSI B450M sistemde mavi ekran hatası

ronark

Decapat
RAM
16 GB
Ekran kartı
ASUS RX550
Anakart
MSI B450M
İşlemci
R5 1600 AF.
Gigabyte B450M S2H anakart kullanıyordum kart bozuldu ve değiştirdim. Anakart değişmeden önce hiçbir sorun yoktu. MSI B450M Pro M.2 Max aldım format ile temiz kurulum yapıp Windows 11 yükledim fakat oyun 30-40 dakika sonra kendini askıya alıyor bilgisayarı aç kapa yapmadan düzelmiyor. Oyunlarda kendi otomatik olarak belirli aralıklarla atıyor bazen 2 saatte bir bazen 30 dakika bir bazen 10 dakikada bir. Tabii mavi ekran hataları da eksik olmuyor. Bu ne ile alakalı olabilir? Çıldırmak üzereyim.

Minidump linki: Desktop.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Test bittiği zaman zaten ekranda PASS yazıyor. Test bitince telefonla fotoğrafını çekip paylaşabilirsiniz veya şuradaki gibi HTML raporunu kaydedebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğiniz şekilde kayıt ekranı gelmedi fakat kümülatif hata sekmelerinde 4 testte de 0 error olarak gözüküyordu.

Bu değerler test bittikten sonra ki değerlerse sorun yok demektir. Eğer belleklerde arıza çıksaydı oyunlarda yaşadığınız sorundan bunu sorumlu tutacaktım fakat belleklerde sorun gözükmüyor. Oyunlarda masaüstüne atma sorunu için yeni bir konu açmanız gerek. Eğer tekrar mavi ekran alırsanız da yeni dökümleri burada paylaşabilirsiniz.

Geri
Yukarı