MSI B450M V2 M.2 SSD'yi görmüyor

caglar66

Femtopat
Öncelikle herkese merhabalar.

Technopat ailesine yeni üye oldum araştırma ve konu takiplerine ve sorunum ile ilgili konulara göz attım fakat bir sonuca varamadım. Almış olduğun SSD 512 GB XPG marka ve anakartım MSI B450M V2 M.2 araştırmalarım sonucu anakart SSD uyumu var fakat şöyle ki BIOS'da SSD görmüyor bilgisayarı birkaç defa aç kapa yaptığım zaman SSD görüyor zar zor Windows 10 kurdum fakat kapattığım zaman direk BIOS'a giriyor. Dediğim gibi 3-4 kapat aç yaptığımda öyle görünüyor ama bilgisayarı kapatıyorum açıyorum görmüyor sorun neden kaynaklı olduğunu çözemedim BIOS'da yapılacak ayarları yaptım fakat ekstra başka bir şey var mı bilmiyorum şimdiden teşekkür ederim iyi günleriniz olsun.

Sadece HDD kullanıyorum ben bu HDD söküyorum öyle de deniyorum bağlatı yapmadan o halde bile M.2 görmüyor anakart MSI B450M V2 M.2.

Hocam anakartınız destekliyor. Montaj tamam ise disk sorunlu olabilir. Bence garantiye gönderin.

Artı -1 Eksi
O halde M.2 SSD'nizi söküp tekrar montajladıysanız ve hala görünmüyorsa durum muhtemelen servisliktir. M.2'nin tam modeli nedir?

xpg sx8100 512 gb
Hocam anakartınız destekliyor. Montaj tamam ise disk sorunlu olabilir. Bence garantiye gönderin.
Enteresan olan şu ki Bilgisayar kapatıyorum komple elektriği kesiyorum tekrar açıyorum ssd görüyor Windows giriyorum ama kapattığım zaman direk bions a gidiyor ssd görmüyor ssd den kaynaklı olma ihtimalı var inşallah öyledir 🙂

xpg sx8100 512 gb

Enteresan olan şu ki Bilgisayar kapatıyorum komple elektriği kesiyorum tekrar açıyorum ssd görüyor Windows giriyorum ama kapattığım zaman direk bions a gidiyor ssd görmüyor ssd den kaynaklı olma ihtimalı var inşallah öyledir 🙂
SX8100 hakkında çok fazla kısa sürede öldü yorumu gördüm Reddit ve Amazon'da. Mümkünse servise göndermek yerine iade talep edin. Ve yerine SX 8200 Pro modelini düşünebilirsiniz. Ben kullanıyorum.

Geri
Yukarı