MSI B460M-A PRO anakarta kaç tane fan takılır?

Yusuf1818

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasamda 4 adet fan bulunmakta. 2 fanlı kule tipi soğutucum var.
MSI B460M-A PRO anakart bu kadar fanı destekler mi?

PSU: Cooler Master 650W 80+ Bronze MPE-6501.

2 fanlı kule tipi soğutucunun içinden 2 fanı 1 kablo girişine çeviren kablodan vardır muhtemelen. Onları CPU_FAN girişine takarsın.

Anakartın üstünde 1 tane SYS_FAN gördüm, yanlışsa düzeltin. Fan çoklayıcı alabilirsin.

2 fanlı kule tipi soğutucunun içinden 2 fanı 1 kablo girişine çeviren kablodan vardır muhtemelen. Onları cpu_fan girişine takarsın.

Anakartın üstünde 1 tane sys_fan gördüm, yanlışsa düzeltin. Fan çoklayıcı alabilirsin.

Doğru görmüşsün teşekkürler. Fan çoklayıcı sıkça kullanılır mı acaba?

Hocam, büyük ihtimalle soğutucu fanları birbirine köprülü olarak gelir. CPU FAN girişine takabilirsiniz. 1 adet SYS FAN girişi gözüküyor. 4 fan için çoklayıcı almanız gerekiyor.

Kullanabilirsiniz hocam. Sıkıntı olmaz.
Teşekkürler.
Hocam, büyük ihtimalle soğutucu fanları birbirine köprülü olarak gelir. CPU FAN girişine takabilirsiniz. 1 adet SYS FAN girişi gözüküyor. 4 fan için çoklayıcı almanız gerekiyor.
Teşekkürler
Teşekkürler.

Kardeşim konuyu hortlatmış gibi olacağım ama ben de MSI B460M-A PRO kullanıyorum kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum. Sen soğutucuyu takarken RAM'lere çarpmadı mı?
Soğutucuya ve RAM'lerine bağlı anakarttan ziyade. Ayrı konu açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı