MSI B460M PRO-VDH Debug LED'ler sırayla yanıyor

parasolid

Femtopat
Bellek frekansını BIOS'da tanımlı XMP profile-1 yardımı ile 2400'den 2933'e yükselttim.
Bilgisayar açılışı esnasında sırasıyla DRAM LED'i 2 saniye, VGA LED'i 2 saniye yanıyor, son olarak Boot LED'i bir anlık yanıyor. LED'ler beyaz renkte yanıyor. Hata durumuna göre renk değişiyor mu bilmiyorum.
LED'ler bu şekilde yanıp söndükten sonra bilgisayar açılıyor ve çalışıyor. Bu şekilde kullanmak sakıncalı mıdır?
Bellek frekansı 2400'de iken LED ışıkları yanmadan bilgisayar normal bir şekilde açılıyor.

Anakart: MSI B460M PRO-VDH Wi-Fi.
Bellek: Kingston HX430C15PB3K2/16 HyperX Predator DDR4-3000MHz C15 16 GB (2x8GB) Dual (15-17-17) 1.35V.

Anakartın uyumlu bellek listesinde mevcut bellekler bulunmuyor. Anakart yeni ve hakkında neredeyse hiçbir inceleme yok.

İlgilenenlere teşekkür ederim.

Bu bir sorun mu emin değilim. Sistem açılırken kontrol yapıyor olabilir. XMP kapatın, aynı frekans değerini elle girin ve ayarlarınızı kaydedin. Bir de sisteminizi bu şekilde gözlemleyin. Bellekleriniz 2. ve 4. slotlarda takılı olsun. Yerlerini değiştirerek de deneyebilirsiniz.

Bu bir sorun mu emin değilim. Sistem açılırken kontrol yapıyor olabilir. XMP kapatın, aynı frekans değerini elle girin ve ayarlarınızı kaydedin. Bir de sisteminizi bu şekilde gözlemleyin. Bellekleriniz 2. ve 4. slotlarda takılı olsun. Yerlerini değiştirerek de deneyebilirsiniz.
Bellekler 2. ve 4. slotlarda takılı. MSI kullanım klavuzunda ilk olarak bu slotlara bellek takılmasını önermiş. Montaj buna göre yapıldı. Diğer önerinizi denemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı