MSI B550-A Pro ARGB kontrolü

roadcrew95

Centipat
Daha fazla  
Selamlar. Kasam Raijintek Silenos Pro (ARGB), anakartım MSI B550A Pro.
Kasa fanlarının renklerini kasanın LED tuşuyla kontrol edebiliyorum. Ancak MSI Mystic Light uygulaması ile kontrol edemedim. (kasa kontrolcüsünün ARGB kablosunu anakarta bağlamıştım JRAINBOW1 girişine.)

Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2021-12-09 114719.jpg
    Ek Açıklama 2021-12-09 114719.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 57
Muhtemelen artık ihtiyacınız yoktur fakat çözümünün, başkasının işine yarayacağını düşündüğümden paylaşmak isterim. Kasa fanları kontrolcüye bağlı olduğundan muhtemelen güçlerini PSU'nun SATA girişinden alıyordur, siz de sadece kontrolcüye takılı olan girişi anakarta takarak denemektesinizdir. Gücünü PSU'dan değil de anakarttan alması gerekiyor, kısacası fanların gücünü PSU'dan kesmelisiniz. SATA kablosunu sökün, sorununuz çözülecektir.

Muhtemelen artık ihtiyacınız yoktur fakat çözümünün, başkasının işine yarayacağını düşündüğümden paylaşmak isterim. Kasa fanları kontrolcüye bağlı olduğundan muhtemelen güçlerini PSU'nun SATA girişinden alıyordur, siz de sadece kontrolcüye takılı olan girişi anakarta takarak denemektesinizdir. Gücünü PSU'dan değil de anakarttan alması gerekiyor, kısacası fanların gücünü PSU'dan kesmelisiniz. SATA kablosunu sökün, sorununuz çözülecektir.

Dostum çözdüm oldukça basitmiş. Kasadaki LED tuşuna basılı tutunca anakart kontrolcüsüne geçiyormuş.

Geri
Yukarı