Çözüldü MSI B550-A PRO CPU Beyaz Işık Yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün yeni PC aldım, topaldım. Power tuşuna bastım ama görüntü gelmiyor, anakartta beyaz CPU ışığı yanıyor. M-Flash ile BIOS güncellemeyi denedim ama o da olmuyor. Yardım edebilecek var mı?

Çözüm
Önerecek tavsiye kalmadı hocam. Güvenilir bilgisayarcıya götürün bence.
Bir bilgisayarcı var dedi güncellemek için işlemciye falan gerek yok diye. Yarın sadece anakart ve PSU takılı kasayı götüreceğiz. Gerek olursa elindekilerden taksın test amaçlı.
Çözdük sorunu. Bilgisayarcıya götürdüm, son BIOS sürümüne uyumlu 3400g işlemciyi taktı ve görüntü geldi. Daha sonra benim işlemciyi dene onda da geldi. Yani aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa son çare eski nesil bir AMD işlemci ile denesinler.

İyi forumlar.
Olmadı. M2 ssd hariç her şeyi çıkardım, yok. Fat32 olan diğer bellek de olmadı. Anakartta sorun var galiba. Direk güncelleme almıyor anakart. Hadi pinleri bozuk olsa tamam da güncelleme neden almıyor onu anlamadım.
Anakartı garantiye yolla arkadaşın dediği gibi BIOS güncellemesi yapsınlar.
Hocam sorunun BIOS'da olup olmadığı da kesin değil. Takarken bir yanlış yaptıysam kullanıcı hatası deyip geri yollarlar. 1300 TL anakart gider. Önce kendim deneyeceğim. Bir bilgisayarcı var başında bekleyip baktıracağım. En son garanti.

Son düzenleme:
Önerecek tavsiye kalmadı hocam. Güvenilir bilgisayarcıya götürün bence.
Bir bilgisayarcı var dedi güncellemek için işlemciye falan gerek yok diye. Yarın sadece anakart ve PSU takılı kasayı götüreceğiz. Gerek olursa elindekilerden taksın test amaçlı.
Çözdük sorunu. Bilgisayarcıya götürdüm, son BIOS sürümüne uyumlu 3400g işlemciyi taktı ve görüntü geldi. Daha sonra benim işlemciyi dene onda da geldi. Yani aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa son çare eski nesil bir AMD işlemci ile denesinler.

İyi forumlar.

Son düzenleme:
Çözüm
Aynı sorun benim yeni topladığım kasada var.

Nereden bulaştım Bu amd ye anlamıyorum. AMD ryzen 9 5900x işlemci aldım. X570 msi tomawark wifi anakart aldım. Kingston 3200 bellek aldım. 750 w 80 plus high Power Gold güç kaynağı aldım. Samsung M2 ssd var. Noctua kule tip soğutucu aldım.

İlk kurulum Kasada ki power tuşuna basıyorsun. Tüm fanlar çalışıyor ekrana görüntü gelmiyor.

Anakartta cpu ışığı beyaz yanıyor.

Ramleri tek tek taktım. Yerlerini değiştirip denedim. Olmuyor olmuyor.

3 tane ekran kartı denedim. Hiç birine görüntü gelmedi. Bios ekranı bile gelmiyor. Başlarım böyle amd işlemciye. Bir daha alırsam iki olsun. YouTube konularda gırla bu ekran görüntü gelmeyen işlemciler ile ilgili şikayetler var. Kafama sıkayım böyle bir olayı araştırmadan öneriler ile amd aldım. AMD sevicileri çok seviyorlarsa gelsinler sorunuma dahil olsunlar. Sıfır makine ye sıfır. Demek ki biraz zaman geçse çalışan makine böyle ekrana görüntü vermeme sorunu çıkabilir. Görünen köy kılavuz istemez.

Yıllarca intel kullandım böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Hep kendim toplarım kasaları.

Bios güncellemeyi belki 20 kez denedim. Aynı bu konudaki gibi biosu görmüyor. Msi sayfasından YouTube bios güncelleme videolarının aynısını denedim. Bios güncelleme başlamıyor. Anakartta sadece power kablo girişleri kalacak şekilde de denedim. Yok yok yok. Bios güncelleme başlamıyor.

Bu pandemi sürecinde aldık başımıza bela. İş var. iş çıkışı her yer kapalı hafta sonu kapalı.

Kasayı aldım. Yakın sayılan bir bilgisayarciya götürdüm. Oda yoğunluktan daha bakmamış.

Ben umudu yavaş yavaş kesecem. Yok fiyatına satarım artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı