Çözüldü MSI B550-A Pro görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

delidolu1adam

Kilopat
Yer
Belçika
Daha fazla  
Meslek
Grafiker & Çevirmen
Arkadaşlar, kardeşim yeni bir bilgisayar topladı ancak görüntü gelmiyor. Ben yurt dışında yaşadığım için ne yazık ki uzaktan çok fazla müdahale edemiyorum. Bilgisayarı toplarken yanındaymış gibi her bir ayrıntısına kadar hatasız yapmasını sağladım.

- İşlemci sipariş edildi ancak hala elimize ulaşmadı.
- SSD ve M.2 SSD sipariş edildi ancak hala elimize ulaşmadı.

Biz kalan parçalarla bilgisayarı simdiden toplayıp zor olan kısımları aşmak istedik.

- Anakarta güç verip önce en son sürüm BIOS güncellemesi yaptık.
- Daha sonra RAM'leri 1. ve 3. slota taktık.
- Monitör ve anakartı HDMI ile bir birine bağladık.
- Güç düğmesine bastığımızda işlemci ışığı hariç herhangi bir hata LED'i yanmıyor.
- Aynı zamanda bilgisayara görüntü de gelmiyor.

Denediğimiz bazı yöntemler.

- RAM'leri tek tek farklı slotlarda da denedik sonuç aynı.
- Monitörü farklı bir bilgisayarda test ettik çalışıyor.
- HDMI kablosunu farklı bir cihazda denedik çalışıyor.
- Garanti olsun diye farklı HDMI kablosu denedik yine görüntü yok.

Benim bildiğim HDD ve ekran kartı olmadan BIOS ekranına giriliyor. Biz bu bilgisayardan neden görüntü alamıyoruz? Acaba atladığımız bir şey mi var? Bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemde eksikler var. RAM'leri ise 2-4 olarak takıp deneyebilirsiniz. İşlemci olmayan sisteme görüntü gelmez hocam.
Sistemde eksikler var. RAM'leri ise 2-4 olarak takıp deneyebilirsiniz. İşlemci olmayan sisteme görüntü gelmez hocam.

Çözüm

Aynen hocam 2-4 olarak da denetmiştim. Her şeyi sıfırdan topladığı için dün de sıfırdan montaj yapıyorduk, BIOS'u güncelledikten sonra eski 2200G işlemciyi takması gerekiyordu oda sanırım dalgınlığına geldi takmamış. Ben de hiç sormadım açıkçası bende de var sıkıntı. İlk defa PC topladığından bu kadar yapabildiğine şükür, akşam işten gelsin haberleşirim kendisiyle :))

İşlemci olamadan görüntü alamasınız.

Evet hocam sorunu çözdük teşekkürler. :))

@delidolu1adam, sistemde ekran kartı var mı?
Eğer varsa, HDMI kablosunu anakarta değil, ekran kartına takmanız lazım.

Eğer yoksa, işlemcinizde dahili grafik birimi yoksa yine görüntü alamazsınız.

Hocam ekran kartı yok, ekran kartı olmadığı için de zaten onboard girişine taktı. Ekran kartı olsaydı onu zaten düşünürdü diye tahmin ediyorum :))

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı