MSI B550-A Pro vs ASUS TUF B550 Plus

Mamacita

Hectopat
Plus alacaktım fakat alamamıştım fiyatı a Pro ile denk gelince sormak istedim. Kasam Full RGB ekran kartı kasa RAM sıvıyı da RGB alacağım büyük ihtimal çok önemli değil ama bilginiz olsun hangisini önerirsiniz? Artıları eksileri nelerdir? Yazarsanız çok fazla bilgi bulamadım herkeste faydalanmış olur teşekkürler.

MSI AKAKÇE

ASUS AKAKÇE

İki anakartın da birbirine göre artıları ve eksileri var. Özellikle istediğiniz bir özellik var mı? Ona göre cevap vereceğim.

Mesela ASUS seç dendi demesinde ki sebep nedir VRM mi dayanıklılığı mı neyidir.

Hocam buraya baktım ama mesela soğutması hangisinin iyi anlayamadım.

Mesela ASUS seç denmesindeki sebep nedir VRM mi dayanıklılığı mı neyidir?
  • Teknik bilgiye girecek ama söyleyeyim. B550-A PRO'nun VRM yapısında N-Channel bulunuyorken B550-Plus'ın VRM yapısında DrMOS bulunuyor. DrMOS bulunması daha iyi.
  • B550-A PRO'da 6 tane SYS_FAN, 1 tane PUMP_FAN, 1 tane CPU_FAN girişi var. B550-Plus'ta ise 3 SYS_FAN var, gerisi aynı. B550-A PRO daha iyi.
  • B550-Plus'ta S1200A ses yongası var, B550-A PRO'da ise ALC892 var. S1200A daha iyi.
  • B550-Plus'ta 1 ARGB portu var. B550-A PRO'da ise 2 ARGB portu var. B550-A PRO daha iyi.
  • B550-Plus'ta Thunderbolt desteği var.
  • B550-A PRO'nun 1. slotunda M.2 soğutma var, B550-Plus'ın 2. slotunda M.2 soğutma var. B550-A PRO için avantaj. Çünkü kullanıcılar çoğunlukla 1 tane M.2 alıyor ve onun da soğutucusu olmuyor. ASUS'un 1. slot yerine 2. slotu düşünmesi saçma.
  • Yazılım olarak ASUS Armoury Crate berbat. MSI Center daha iyi.

• Teknik bilgiye girecek ama söyleyeyim. B550-A Pro'nun VRM yapısında n-channel bulunuyorken B550-Plus'ın VRM yapısında drmos bulunuyor. Drmos bulunması daha iyi.
  • B550-A Pro'da 6 tane SYS_FAN, 1 tane pump_fan, 1 tane CPU_FAN girişi var. B550-Plus'ta ise 3 SYS_FAN var, gerisi aynı. B550-A Pro daha iyi.
  • B550-Plus'ta S1200a ses yongası var, B550-A Pro'da ise ALC892 var. S1200a daha iyi.
  • B550-Plus'ta 1 ARGB portu var. B550-A Pro'da ise 2 ARGB portu var. B550-A Pro daha iyi.
  • B550-Plus'ta Thunderbolt desteği var.
  • B550-A Pro'nun 1. slotunda M.2 soğutma var, B550-Plus'ın 2. slotunda M.2 soğutma var. B550-A Pro için avantaj. Çünkü kullanıcılar çoğunlukla 1 tane M.2 alıyor ve onun da soğutucusu olmuyor. ASUS'un 1. slot yerine 2. slotu düşünmesi saçma.
  • Yazılım olarak ASUS Armoury Crate berbat. MSI Center daha iyi.

Harikasınız aradığım şey buydu. Teşekkür ederim.
M.2 soğutucu slotları önemli mi 2. slota taksak direkt M.2'yi aynı şey değil midir biraz garip bir düzenleme olmuş. Son sorumdu çok teşekkür ederim tekrar ilginize.

Geri
Yukarı