MSI B550 GAMING Edge anakart garanti kullanıcı hatası

muzdua

Femtopat
Merhabalar. İncehesap üzerinden toplamış olduğum sistemi kurdum gerekli montaj yapıldıktan sonra sistemin çalışmaması sonucu müşteri hizmetleri ile konuşmam neticesinde MSI B550 GAMING Edge anakart, Ryzen 5 3600 işlemci ve Corsair CV650W pusuyu garantiye yolladım. Sonuç olarak PSU'dan haber bekliyorum, işlemcide değişim yapılmış vson olarak anakartın ise ücretsiz komponent değişimi yapıldığı söylendi bana. Bende ürünü sıfır kutusundan alıp kurduğumu söyledim. Anakart üzerinde işlem yapıldıysa arızalıdır ve bana ayıplı ürün sattığınızı söyledim ve sıfırının gönderilmesini istedim. İncehesap'ın verdiği cevap ise kompanenet değişimi kullanıcı hatasıdır. Müşteri memnuniyeti açısından ücretsiz değişimi yapıldı denildi ve değişimi reddettiler.
Anakart kompanent değişimi tam olarak nedir ve sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişim yapıp, nasıl değişimi reddediyorlar? Tam açıklar mısınız?
Anakartın komponenti değişmiş sadece anakartın kendisini değiştirmeyi reddettiler
Bileşen değişmiş ama hangisi, yüzeysel bir cevap olmuş. Tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.
yani incehesap bu şekilde bilgi verdi. Gayette dikkatli montajlamıştım. Sıfır ürünün nasıl bozmuş olabilirim. Kullanıcı hatası diyip geçiştiriyorlar gibime geldi

Anakartın komponenti değişmiş sadece anakartın kendisini değiştirmeyi reddettiler.

Sıkıntılı olan parça değişmiş ise problem yok. Ancak siz ürünler geldikten sonra MSI teknik servisi arayıp ürünün seri numarasını vererek genel durum hakkında bilgi alınız. Tam olarak ne parça değişmiş. Hatta siz ürünün daha yeni alınıp arızalı çıktığını söyleyip bizzat kendiniz değişim talep edin.

Geri
Yukarı