S21 FE Snapdragon ile 3 aylık deneyimim

Arkadaşlar selamlar, öncelikle iyi Sosyaller dilerim. Bugün yaklaşık 3 ay önce aldığım S21 FE telefonumla olan deneyimimi sizinle paylaşacağım.

Telefona Vestel Venüs Z20 telefonumdan geçiş yaptım, çağ atladım diyebiliriz yani 😀. Telefonu alacağım zaman yaptığım araştırmalarda batarya sıkıntısı çekenlerin çok olduğunu gördüm. Genellikle gündelik kullanıcı olduğum için özellikle Samsung tercih etmek istedim. Telefonu aldığım gün normal olarak pili hızlı tükendi, zaten ilk 1 hafta pil kendini kullanıcıya göre optimize ediyor o yüzden pek telaşlanmadım. İlk ay ortalama 7 ile 9 saat arası bir ekran süresi aldım, 9 saat rekor süreyi gördüğüm oldu. Batarya sorunu çekenlerin genellikle Exynos kullanıcıları olduğu için 2.nesil Snapdragon olan versiyonunu tercih ettim. Genel olarak bataryadan memnunum şu anda ortalama 6-7 saat ekran süresi alıyorum bir ara mart güncellemesini cihaza indirdikten sonra ekran süremde gözle görülür bir şekilde düşüş oldu lakin bu sorun bir nebze nisan güncellemesinde düzeltildi. Telefonu ilk aldığım zamana göre ortalama 1 saat az ekran süresi alıyorum bu benim kullanımıma bağlı olabilir, normal bir kullanıcı günü rahat bir şekilde çıkarır bu süreyle. Kamera kısmında ise iyi ki S21 FE tercih etmişim diyorum, çok memnunum. Telefon gerçekten kaliteli bir kameraya sahip. Yaptığım çekimlerde bunu fazlasıyla hissettim. Tasarım olarak ise telefonu kullanırken kameradaki çıkıntıyı hissetmiyorsunuz. Cihaz FE serisinden olduğu için malzeme kalitesi düz S serisi bir cihaza göre biraz daha düşük kalitede lakin yine de hoş ve güzel bir tasarıma sahip. Telefonu alırken yanında Buds 2 hediyesi kampanyasıyla beraber 17.000₺ gibi bir fiyata satın aldım, yani normal fiyatına göre ucuza geldi.

Genel olarak telefondan memnun olmadığım bir nokta yok, fiyatını sonuna kadar hak ediyor diyebilirim. FE serisi olmasına rağmen düz bir S serisi cihaz kullanıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Telefonu alacak arkadaşlara tavsiye ediyorum, gündelik kullanım için fiyatının en iyi cihazı diyebiliriz.

Son düzenleme:
Herkesin istekleri farklı hocam. Siz oyun için istiyorsunuz galiba PUBG falan.
Kesinlikle öyle hocam. Açıkcası oyun oynamayı tercih etmiyorum ancak artık donma, kasma, takılma istemiyorum. Bu nedenle hem işlemci konusunda hem de ram konusunda oldukça yeterli bir cihaz olarak görüyorum. Ekran olarakda gerçekten güzel bir amoled ekrana sahip. Sadece tek kötü yanı kameralar bir tık daha kaliteli olabilirdi.

Güzel bir deneyim olmuş. Honor90 vs S21FE 2. nesil dersek veya S21FE ile S23FE arasında farka kesin değer mi?
Bu arada siz neden S23FE almadınız hocam?
Teşekkürler hocam. Telefonu alacağım zaman Honor 90'da gözüme hoş gelmişti. Ekran kalitesi ve batarya büyüklüğü olarak Honor 90 daha önde, kamerada ise Honor 90 maalesef OIS desteğine sahip değil. Ön ve arka kamerada S21 FE 4K 60 FPS video çekebilirken Honor 90, 30 FPS ile sınırlı kalmış bu noktada. Diyafram açıklığı kısmında da S21 FE daha önde. İşlemci olarak ise testlerde SD 888'in 7 Gen 1'e göre daha iyi sonuçlar verdiğini görebiliyoruz. O yüzden ben S21 FE tercih ederdim kesinlikle.

S23 FE neden tercih etmedim kısmına gelirsek, telefonu alacağım zaman S21 FE+Buds2 17.000₺ gibi bir fiyata gelirkem S23 FE o zamanlar 20-21k civarına satılıyordu. Bütçem el vermediği ve kulaklık ihtiyacım olduğu için S21 FE tercih ettim. Şuan ise S21 FE 17.000₺, S23 FE ise 19.500-20.000₺ civarı bir fiyata sahip. Aradaki farka değer mi kesinlikle değer. Eğer bütçem olsaydı S23 FE tercih ederdim.

Ben o fiyatlara poco x6 pro tercih ederdim. 🥹
Xiaomi kullanmış bir gündelik kullanıcı olarak, gündelik kullanım için kesinlikle tercih etmem.
Eline sağlık hocam düşünen arkadaşlara yardımcı olacaktır.
Teşekkürler hocam.

Teşekkürler hocam. Telefonu alacağım zaman Honor 90'da gözüme hoş gelmişti. Ekran kalitesi ve batarya büyüklüğü olarak Honor 90 daha önde, kamerada ise Honor 90 maalesef OIS desteğine sahip değil. Ön ve arka kamerada S21 FE 4K 60 FPS video çekebilirken Honor 90, 30 FPS ile sınırlı kalmış bu noktada. Diyafram açıklığı kısmında da S21 FE daha önde. İşlemci olarak ise testlerde SD 888'in 7 Gen 1'e göre daha iyi sonuçlar verdiğini görebiliyoruz. O yüzden ben S21 FE tercih ederdim kesinlikle.

S23 FE neden tercih etmedim kısmına gelirsek, telefonu alacağım zaman S21 FE+Buds2 17.000₺ gibi bir fiyata gelirkem S23 FE o zamanlar 20-21k civarına satılıyordu. Bütçem el vermediği ve kulaklık ihtiyacım olduğu için S21 FE tercih ettim. Şuan ise S21 FE 17.000₺, S23 FE ise 19.500-20.000₺ civarı bir fiyata sahip. Aradaki farka değer mi kesinlikle değer. Eğer bütçem olsaydı S23 FE tercih ederdim.

Xiaomi kullanmış bir gündelik kullanıcı olarak, gündelik kullanım için kesinlikle tercih etmem.

Teşekkürler hocam.
Anladım hocam teşekkürler. Bende eğer A52 garantiden olumsuz sonuçla dönerse servise vereceğim sadece ekrana 7-10k falan tamir fiyatı biçerlerse S23FE düşünüyorum. Teşekkürler tekrardan.

Teşekkürler hocam.
Neden hocam, hangi konuda memnun kalmadınız ? :)

Anladım hocam teşekkürler. Bende eğer A52 garantiden olumsuz sonuçla dönerse servise vereceğim sadece ekrana 7-10k falan tamir fiyatı biçerlerse S23FE düşünüyorum. Teşekkürler tekrardan.
Rica ederim hocam. Umarım olumlu bir sonuç alırsınız, değiştirmek istediğinizde hiç değilse telefonu 2.elden düzgün bir şekilde satabilirsiniz.

Neden hocam, hangi konuda memnun kalmadınız ? :)
OneUI kullanan bir kullanıcı olarak arayüzü çok karışık geldi. Örnek veriyorum ayarlardan kişiselleştirilmiş reklamları kapatmama rağmen zil sesi değiştirmeye çalıştığımda en az 3 4 defa reklam çıkıyor.

Geri
Yukarı