Çözüldü MSI B550 GAMING Wi-Fi Edge Anakart Boot Işığı Yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PPrens

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir sistem topladım ve önce sistem verimsiz bir şekilde açıldı sonra BIOS'u güncelledim ve BIOS ekranında kaldığı için anakartı garantiye gönderdim. Gönderirken işlemciyi sökerken fana yapışmış ve pinlerinden birkaç tanesi kırılmış ben de önce denedim çalışmadı sonra da pinleri götürüp kuyumcu ve telefoncu yardımıyla lehimlettim ardından anakarttada arıza varmış, değişti geldi ve sistem tekrar çalıştı fakat önceden aldığım hatayı aynen almaya devam ediyorum yani BIOS ekranında kalıyor ve anakart üzerinde Boot ışığı yanıyor. Anakart işlemciye uyumlu, ben yine de güncelledim. Hala problemim devam ediyor sizce bu problemi nasıl çözebilirim?
AMD Ryzen 5 3600
MSI B550 GAMING Wi-Fi Edge
Corsair Vengeance RGB 16 GB
600W PSU
Sapphire Radeon RX 570 Nitro

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çözüm: Benim Windows anladığım kadarıyla eski bir sürümle kurulmuş BIOS'ta UEFI ayarını CSM yapınca açıldı. Ek olarak işlemci pini kırılınca çöpe at diyenler bence tekrar düşünsün çünkü tam üç pini yeniden lehimledik ve şimdilik sorunsuz çalışıyor.
Çözüm: Benim Windows anladığım kadarıyla eski bir sürümle kurulmuş BIOS'ta UEFI ayarını CSM yapınca açıldı. Ek olarak işlemci pini kırılınca çöpe at diyenler bence tekrar düşünsün çünkü tam üç pini yeniden lehimledik ve şimdilik sorunsuz çalışıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı