Çözüldü MSI B550 MPG VGA ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thorx

Attopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sistemimde kule tipi hava soğutma varken, Master'e Liquid 240 RGB V2 sıvı soğutma aldım. Montajını gerçekleştirdim fakat yaklaşık 1.5 gündür her şeyi denememe rağmen VGA ışığı yanmaya ve görüntü gelmemeye devam ediyor.

Tek slot RAM kullanarak açmayı denedim.
BIOS güncelleyerek açmayı denedim.
Onboard HDMI ve DP çıkışlarıyla açmayı denedim.

Hiçbir şekilde VGA ışığı sönmüyor ve görüntü elde edemiyorum.

3070 Gaming X Trio / R7 5800X.

Yardım ederseniz çok sevinirim. Perişan oldum iki gündür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tekrardan herkese merhaba. Problemin kasadan kaynaklandığı netleşti. Eski kasaya yaptığım aktarmanın ardından sıvı soğutma ile yaptığım kurulumda hiçbir problem ve performans kaybı yaşamadan olması gerektiği gibi görüntü elde edebiliyorum.

İleride benzeri bir sorun yaşayacak olanlar için, özellikle ilk kurulumda böyle bir problem ortaya çıkarsa, "kasa" faktörünü mutlaka değerlendirmelerini önerebilirim.

Yardım etmek isteyen herkese çok teşekkür ederim.

Sorun çözülmüş olup, başlığı çözüldü olarak revize edebiliriz.
Ekran kartınızı söküp tekrar doğru bir şekilde takabilir misiniz? Güç bağlantılarının da düzgün yapıldığından emin olun. :)

İşlemcinizde dahili grafik birimi yok.

"Onboard HDMI ve DP çıkışlarıyla açmayı denedim."

Bu denemeniz bir şey ifade etmiyor yani.

Herkese merhaba. Sistemimde kule tipi hava soğutma varken, Master'e Liquid 240 RGB V2 sıvı soğutma aldım. Montajını gerçekleştirdim fakat yaklaşık 1.5 gündür her şeyi denememe rağmen VGA ışığı yanmaya ve görüntü gelmemeye devam ediyor.

Tek slot RAM kullanarak açmayı denedim.
BIOS güncelleyerek açmayı denedim.
Onboard HDMI ve DP çıkışlarıyla açmayı denedim.

Hiçbir şekilde VGA ışığı sönmüyor ve görüntü elde edemiyorum.

3070 Gaming X Trio / R7 5800X.

Yardım ederseniz çok sevinirim. Perişan oldum iki gündür.

VGA ışığı ekran kartı ile bir sıkıntı olduğunu söylemeye çalışıyor ekran kartına bağlı hern hangi bir dönüştürücü var ise hepsini söküp bir deneyin.

İlginiz için teşekkür ederim. Ekran kartımın herhangi bir dönüştürücü kullanımı ya da güç girişi eksiği bulunmamakta. Zaten dediğim gibi sorunsuz çalışan bir sistem iken, sıvı soğutma montajı sonrasında böyle bir şeyle karşılaştım. Yardım ve ilginiz için tekrardan çok teşekkür ederim. Görseller ek'tedir.

Farklı açıdan farklı görseller isterseniz yeniden yükleme yapabilirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210619_162554.jpg
    IMG_20210619_162554.jpg
    134,6 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20210619_162559.jpg
    IMG_20210619_162559.jpg
    184,1 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20210619_162604.jpg
    IMG_20210619_162604.jpg
    208,9 KB · Görüntüleme: 37
  • IMG_20210619_162647.jpg
    IMG_20210619_162647.jpg
    186 KB · Görüntüleme: 41
  • IMG_20210619_162743.jpg
    IMG_20210619_162743.jpg
    207,6 KB · Görüntüleme: 39
Sıvı soğutmayı almadan öncesinde bir sorun varmıydı? Tekrardan eski soğutucuyu takıp deneyin o şekilde görüntü alırsanız sıvı soğutma montajında bi hata var demektir.

Sonraki görsellerde takılı olduğunu görebilirsiniz. Yukarıda bir arkadaşımızın tekrar sökün takın önerisini uyguladığım esnada fotoğraf çekimi yaptığım için güç kablosu takılmamış halde görsel de mevcut.

İlginiz için teşekkür ederim. Ekran kartımın herhangi bir dönüştürücü kullanımı ya da güç girişi eksiği bulunmamakta. Zaten dediğim gibi sorunsuz çalışan bir sistem iken, sıvı soğutma montajı sonrasında böyle bir şeyle karşılaştım. Yardım ve ilginiz için tekrar çok teşekkür ederim. Görseller ek'tedir.

Farklı açıdan farklı görseller isterseniz yeniden yükleme yapabilirim.

Ekran kartını söküp cihazı Boot etmeyi dener misiniz ekran kartsız VGA ışığı yanacak mı diye kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı