Çözüldü MSI B550 MPG VGA ışığı yanıyor ve görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

thorx

Attopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Sistemimde kule tipi hava soğutma varken, Master'e Liquid 240 RGB V2 sıvı soğutma aldım. Montajını gerçekleştirdim fakat yaklaşık 1.5 gündür her şeyi denememe rağmen VGA ışığı yanmaya ve görüntü gelmemeye devam ediyor.

Tek slot RAM kullanarak açmayı denedim.
BIOS güncelleyerek açmayı denedim.
Onboard HDMI ve DP çıkışlarıyla açmayı denedim.

Hiçbir şekilde VGA ışığı sönmüyor ve görüntü elde edemiyorum.

3070 Gaming X Trio / R7 5800X.

Yardım ederseniz çok sevinirim. Perişan oldum iki gündür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tekrardan herkese merhaba. Problemin kasadan kaynaklandığı netleşti. Eski kasaya yaptığım aktarmanın ardından sıvı soğutma ile yaptığım kurulumda hiçbir problem ve performans kaybı yaşamadan olması gerektiği gibi görüntü elde edebiliyorum.

İleride benzeri bir sorun yaşayacak olanlar için, özellikle ilk kurulumda böyle bir problem ortaya çıkarsa, "kasa" faktörünü mutlaka değerlendirmelerini önerebilirim.

Yardım etmek isteyen herkese çok teşekkür ederim.

Sorun çözülmüş olup, başlığı çözüldü olarak revize edebiliriz.
Hocam o zaman sıvı soğutucuyu takarken anakartın bir noktasına zarar vermiş olabilir misiniz bir de clear CMOS yapmıştınız değil mi?
Bios pilini çıkartıp taktım (bunu bir kaç defa tekrarladım) ama şöyle bir konuya denk geldim. Acaba sebebi bu olabilir mi?

BIOS pilini çıkartıp taktım (bunu birkaç defa tekrarladım) ama şöyle bir konuya denk geldim. Acaba sebebi bu olabilir mi?

Evet olabilir söküp deneyin isterseniz.

Ekran kartınızı söküp taktınız fakat sorun hala devam ediyor anladığım kadarıyla doğru muyum?
Hocam şöyle bir gelişme oldu.

Yeni satın aldığım kasadan konuda bahsetmemişim, 2 gündür kafamı toparlayamadım bu yüzden herkesten özür dilerim.

Eski kasaya kule tipi soğutmayla tüm montajı eskisi yaptım ve sorun ortadan kalktı.

Sıvı soğutmayı akşam saatlerinde eski kasaya (şu anda çalışır vaziyette olan) monte edip, tekrar bilgi vereceğim.

Bu arada yeni satın aldığım kasa 650w psu bağlı olan corsair spech 05 modeli.

Dediğim gibi eski kasama montajı eski sistemimle yaptığımda sorun ortadan kalktı. Kasanın bağlantılarında kısa devreye neden olan bir şey olabilir mi? Aklıma bu geliyor şu anda.

Yeni kasanızdan kaynaklı bi kısa devre problemi var sanırım. İlk kez böyle bir şeye sebep olduğunu görüyorum. Sırayla adım adım giderek bütün bağlantıları yapın bi yerde hata yapıyor olabilirsiniz.

Tekrardan herkese merhaba. Problemin kasadan kaynaklandığı netleşti. Eski kasaya yaptığım aktarmanın ardından sıvı soğutma ile yaptığım kurulumda hiçbir problem ve performans kaybı yaşamadan olması gerektiği gibi görüntü elde edebiliyorum.

İleride benzeri bir sorun yaşayacak olanlar için, özellikle ilk kurulumda böyle bir problem ortaya çıkarsa, "kasa" faktörünü mutlaka değerlendirmelerini önerebilirim.

Yardım etmek isteyen herkese çok teşekkür ederim.

Sorun çözülmüş olup, başlığı çözüldü olarak revize edebiliriz.

Çözüm

Geri
Yukarı