MSI B550-PRO BIOS flashback sorunu

Semih Sayılgan

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler. Yeni almış olduğum MSI B550-PRO anakatını 5600X işlemci ile kullanmam için BIOS Update yapmam gerektiğini öğrendim. Ben de güncel BIOS sürümünü indirip sürücünün adını MSI.ROM olarak değiştirip USP 2.0 ardından USB 3.1 portundan bilgisayara bağladım ve flashback butonuna bastım ancak 3 4 defa kırımızı ışık yandıktan sonra sabitleniyor ve 10 dakikadan fazla beklememe rağmen bir gelişme olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Öncelikle iyi günler. Yeni almış olduğum MSI B550-PRO anakatını 5600X işlemci ile kullanmam için BIOS Update yapmam gerektiğini öğrendim. Ben de güncel BIOS sürümünü indirip sürücünün adını MSI.ROM olarak değiştirip USP 2.0 ardından USB 3.1 portundan bilgisayara bağladım ve flashback butonuna bastım ancak 3 4 defa kırımızı ışık yandıktan sonra sabitleniyor ve 10 dakikadan fazla beklememe rağmen bir gelişme olmadı. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.
Flash belleği Fat32 olarak formatladım.

Son düzenleme:
bilgisayara bağladım
Sistemin kurulu olmaması gerekiyor. Anakart sadece güç kaynağına bağlı olacak. İşlemci, RAM, GPU vs takılı olmaması gerekiyor.
Güncelleme başladığında anakart, flash bellek ışıkları yanar. Bittiğinde söner. Ekstra bir şey yapmanız gerekmez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video da güzel anlatılıyor.

Sanırım yaptım yaklaşık 5dk yanıp söndü kendi kendine reset attı fakat görüntü alamıyorum şuan.
Düzenleme: Sıkıntı şuymuş Flash belleği MBR>Fat32 olarak rufus üzerinden formatlanması gerekiyormuş. Sağ tıklayıp biçimlendirince olmuyor.

Son düzenleme:
Sanırım yaptım yaklaşık 5dk yanıp söndü kendi kendine reset attı fakat görüntü alamıyorum şuan.
Düzenleme: Sıkıntı şuymuş Flash belleği MBR>Fat32 olarak rufus üzerinden formatlanması gerekiyormuş. Sağ tıklayıp biçimlendirince olmuyor.

Bütün gün bu sorunun çözümü için can çekişiyorum, teşekkürler dostum. MSI B550 Gaming Edge Wifi için denemediğim şey kalmamıştı.

Dün tüm gün bununla uğraştıktan sonra MBR FAT32 olarak biçimlendirmek işe yaradı. Normalde konuyla alakalı sorunu çözünce üyeler kaybolur, vakit ayırıp çözümü yazdığın için teşekkürler.🙂
Ufak bir ekleme: BIOS Flashback ile BIOS güncellerken flashback ışığı birkaç defa yanıp söndükten sonra sabit kalıyorsa hata var demektir. Sorunsuz olması için ışığın işlem boyunca yanıp sönmesi gerekiyor. Bu bilgi de her yerde yok. BIOS Flashback yaparken tavsiyem anakartın üstündeki her şeyi sökün, sadece 24 pin bağlantısını kullanın.

Geri
Yukarı