MSI B550 Tomahawk, 2099TL

400-500 TL verecek fark mevcut. F/P çılgınlığını sonlandırmanız gerekiyor. ASRock gayet kötü bir marka. Review kanallarını, eleştirildikleri için blacklist eden bir firmadan söz ediyoruz.

Gamers Nexus ve Hardware Unboxed gibi büyük çaplı inceleme kanallarını ürünlerine kötü eleştiri yaptıkları için blacklist eden bir firmayı neden insanlara önereyim? ASRock bu kadar küçük çaplı bir firma mı? Pozitif eleştirileri yanlış anlayacak bir firmanın ürününe neden para vereyim?

@Rustin Cohle

Bu arada BIOS Flashback yok bu anakartta. Yanlış bilgine uyup ben de dalmışım. Önerdiğin üründen haberin yok.

O buton Clear CMOS tuşu. BIOS sıfırlamaya yarayan bir kısayol tuşu. BIOS Flashback değil. BIOS Flashback olmayan bir anakartı zaten asla önermiyorum. Yıl olmuş 2022, BIOS güncellemesi sonrası brick olan anakartı ne diye servise göndermekle uğraşalım?

Eki Görüntüle 1317930
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben TUF B550M Plus daha iyidir gibi bir yorumda bulunduğumu hatırlamıyorum. Konumuz MSI MAG B550 Tomahawk vs. ASRock B550M Steel Legend. İki gündür aynı konularda denk geliyoruz ve yaptığınız saçma bilgi yanlışlarını düzeltmekten bıkkınlık geldi. Bilmiyorsanız yazmayın, bu kadar basit. Üslubumu olabildiğince korumaya çalışıyorum ancak bu kadar da anlamamazlıktan gelmen gerçekten enteresan.

B550 Tomahawk diyorum gidip TUF B550M-Plus videosu atıyorsun.

Ben TUF B550M Plus daha iyidir gibi bir yorumda bulunduğumu hatırlamıyorum. Konumuz MSI MAG B550 Tomahawk vs. ASRock B550M Steel Legend. İki gündür aynı konularda denk geliyoruz ve yaptığınız saçma bilgi yanlışlarını düzeltmekten bıkkınlık geldi. Bilmiyorsanız yazmayın, bu kadar basit. Üslubumu olabildiğince korumaya çalışıyorum ancak bu kadar da anlamamazlıktan gelmen gerçekten enteresan.

B550 Tomahawk diyorum gidip TUF B550M-Plus videosu atıyorsun.

Biosflashback yok dediğiniz için attım konunun TUF ile alakası yok videoda bahsi geçen kısımda olduğu yazıyor. 2:20.

Nesi berbat? Sakın bana ASRock bilinmeyen bir marka ne olduğu belirsiz falan demeyin.
Sen ne diyorsun dostum? :D Sağdan soldan 2 ASRock duydunuz diye bilindik, iyi marka mı oluyor? Bilindik de neyiyle bilindik bakın bakalım. Kimse burada marka kötülemiyor, model yorumu yapıyoruz.
BIOS Flashback yok dediğiniz için attım konunun TUF ile alakası yok videoda bahsi geçen kısımda olduğu yazıyor.
Anakartın kendi sitesi yerine harici videolardan bilgi öğrenmeye çalışırsan normal bir durum. Önerdiğin ürünün özelliklerinden haberin yok daha.

• RAM Topolojisi B550 Tomahawk'tan daha kötü.
  • Güç beslemesi 8+4 olmasına rağmen 8 pinli Tomahawk'tan daha az güç veriyor.
  • B550 Tomahawk'ta aha fazla SYS_FAN portu var.
  • B550 Tomahawk, ATX olmasından ötürü daha iyi bir görsellik sunuyor.
  • Daha stabil yazılım. (Polychrome RGB berbat bir yazılım.)
  • BIOS Flashback mevcut değil. Tomahawk'ta var.
  • OC yapılan senaryoda 25 dereceye yakın VRM sıcaklık farkı.
  • B550 Tomahawk'ın 2 M.2 slotunun da M.2 Shield'a sahip olması.

Kahin misin, ne biliyorsun? Adam belki 5900X için ucuz yollu ve sağlam bir anakart istiyor? Şu kişisel görüş içeren saçma yorumları sonlandırmaya davet ediyorum sizi.
400 lira verilecek fark yok. Berbatta değilmiş yani dediklerinize göre.

Orasını anladım hocam 400 lira daha fazla vermeye gerek yokmuş onu diyorum.
Daha fazla tartışmayacağım isteyen istediğini alsın bana ne ya niye dert olduysa. BIOS update sonrası anakartım brick oldu dediğinizde, Polychrome RGB programından illallah gelince ne kadar berbat bir seçim yaptığınızı daha iyi anlamış olacaksınız.

ASRock kötü bir marka değildir, bu ürünü kötüdür. Mesela B550 Taichi mükemmel iki anakarttır. Kimse de laf edemez.

Daha fazla tartışmayacağım isteyen istediğini alsın bana ne ya niye dert olduysa. BIOS update sonrası anakartım brick oldu dediğinizde, Polychrome RGB programından illallah gelince ne kadar berbat bir seçim yaptığınızı daha iyi anlamış olacaksınız.

ASRock kötü bir marka değildir, bu ürünü kötüdür. Mesela B550 Taichi mükemmel iki anakarttır. Kimse de laf edemez.
Hocam birde B550M Mortar var, Tomahawk ATX ve güç faz olarak daha iyi. Tomahawk 10 derece daha serin ama Mortar'da 70-75 derece görüyor full yükte ve WiFi+Bluetooth var. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Mortar WiFi 1900 TL. Aradaki 200 TL farka değer mi Tomahawk sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı