MSI B550 Tomahawk alınır mı?

raster

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Konu biraz karmaşık olacak ama hemen anlatayım. Şimdi ben yeni bir bilgisayar toplayacağım. Ancak bunu hemen bir anda yapmıyorum. Her gün indirimleri takip ediyorum ve alacağım ekran kartına uyumlu bir model indirimdeyse hemen değerlendiriyorum. Şöyle ki benim almayı düşündüğüm ekran kartı RX 6900XT ve onun indirime girmesini bekliyorum. Yani ekran kartı modeli kesin olduğundan ona uyumlu bir ürün arıyorum daha çok. İşlemci olarak ya Ryzen 7 5800x3D ya da Ryzen 7 5800X'i bekliyorum. Bu bileşenlere uyumlu bir anakart indirimdeyse onu da almayı düşünürüm. Bugün @Ckribrahim5 hocamın açtığı Hepsiburada indirimleri konusunda MSI B550 Tomahawk'ın normalde göre 600TL falan daha ucuz olduğunu gördüm.

Ve ilerleyen zamanda fiyatı artabilir diye değerlendirmek istedim. Şimdi ilk sorum bu anakart düşündüğüm ekran kartı ve işlemcilere uyar mı? Herhangi bir sıkıntı çıkarır mı? Uzun süre götürmesini istiyorum ve eğer bu anakart beni uzun götürmez ise anakart önerisi de yapabilirsiniz. 2. sorum ise anakart alırken sadece yaptığım gibi ekran kartına ve işlemciye göre hareket etmem doğru olur mu? Bir yanlışlık olur diye korkuyorum galiba yanlış düşünüyorum ama herhangi başka bir bileşene göre de değerlendirmem gerekirse o bileşenlerinde ne olduğunu söylerseniz belki kararım değişebilir. Yardımcı olan ve buraya kadar okuyan herkese şimdiden teşekkürler.

@GalaxySal450 @kino @Sir Benjamin @Ckribrahim5

Son düzenleyen: Moderatör:
AM4 soket öldü gitti istediğini al. Uzun ömür dediğin Ryzen 5000 serisinden yukarı işlemci takamayacaksın zaten. Ekran kartı da hepsi uyumlu, ileride çıkacaklar dahil.

Hocam peki AM5 bir anakart baksam daha mı iyi olur? Ona göre onu da bekleyebilirim.

5800x3D ve B550 Tomahawk bütçesinde AM5 işlemci ve anakart alınıyor zaten ne edeceksin AM4 ile? İleride rahatça yükseltme imkanın da olacak.

Hocam birkaç tane konuda 6900XT için oyun performansı güzel olan işlemci 5800x3D olarak öneriliyordu o nedenle tercihim o yönde oldu. Sanırsam yanlış bilgilendirmişler o zaman. Peki sizin bu konuda AM5 işlemci olarak öneriniz ne olur?

Hocam birkaç tane konuda 6900XT için oyun performansı güzel olan işlemci 5800x3D olarak öneriliyordu o nedenle tercihim o yönde oldu. Sanırsam yanlış bilgilendirmişler o zaman. Peki sizin bu konuda AM5 işlemci olarak öneriniz ne olur?

5800X3D eldeki AM4 işlemciyi yükseltmek isteyenler için iyi sıfırdan alacaklar için değil. 7600 falan şimdi eline geçeni al sonra ileride daha güçlüsünü de alır aynı skete takarsın istersen.

7600X hali hazırda ortalama 5800X3D'den %5 daha performanslı güncel oyunların ortalaması alındığı vakit. Elinde yeni soket olacağı için de bir daha aldığın RAM ve anakartı satmak zorunda kalmazsın ileride.

5800x3D eldeki AM4 işlemciyi yükseltmek isteyenler için iyi sıfırdan alacaklar için değil. 7600 falan şimdi eline geçeni al sonra ileride daha güçlüsünü de alır aynı skete takarsın istersen.

7600X halihazırda ortalama 5800x3D'den %5 daha performanslı güncel oyunların ortalaması alındığı vakit. Elinde yeni soket olacağı için de bir daha aldığın RAM ve anakartı satmak zorunda kalmazsın ileride.

Çok teşekkürler hocam şimdi yeniden bakacağım.

5800x3D eldeki AM4 işlemciyi yükseltmek isteyenler için iyi sıfırdan alacaklar için değil. 7600 falan şimdi eline geçeni al sonra ileride daha güçlüsünü de alır aynı skete takarsın istersen.

7600X halihazırda ortalama 5800x3D'den %5 daha performanslı güncel oyunların ortalaması alındığı vakit. Elinde yeni soket olacağı için de bir daha aldığın RAM ve anakartı satmak zorunda kalmazsın ileride.

Hocam tekrar rahatsız ettiğim için kusura bakmayın ama yüksek ihtimal son mesaj olur zaten. Şu anda Hepsiburada kendisi 6200TL'ye 7600X satıyor. Sizce indirime girmesini bekliyeyim mi yoksa kur artışından en az etkilenmek için şimdiden alayım mı?

Son düzenleme:
Hocam tekrar rahatsız ettiğim için kusura bakmayın ama yüksek ihtimal son mesaj olur zaten. Şu anda Hepsiburada kendisi 6200TL'ye 7600X satıyor. Sizce indirime girmesini bekliyeyim mi yoksa kur artışından en az etkilenmek için şimdiden alayım mı?

1 haftadır fiyat yatay seyrediyor. Yani ne olacağını kimse söyleyemez. Ama varsa paran yapıştır ne olacak. 500 TL düşer diye beklersin 500 TL artar.

1 haftadır fiyat yatay seyrediyor. Yani ne olacağını kimse söyleyemez. Ama varsa paran yapıştır ne olacak. 500 TL düşer diye beklersin 500 TL artar.
Tamamdır hocam tekrardan teşekkürler

Bence alınabilir. @kino hocama sorun bir de.

Sizce bu model alınır mı?

Link yanlış olmuş bu model: Amazon.com.tr

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı