MSI B550 Tomahawk anakart M.2 SSD'yi görmüyor

abdullah1997

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
MSI B550 Tomahawk anakart M.2 SSD'yi görmüyor. Ilk slota taktığımda SSD çalışıyor ama işaretlediğim slota takınca BIOS'ta disk yokmuş gibi görünüyor ve PC açılırken sürekli BIOS'a atıyor. Sebebi ne olabilir? Anakart sıfır alındı ve kutusunu yeni açtım.

13-144-326-V01.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de durum tam tersi, üst taraftaki m.2 slotuna takınca görmüyor, alt tarafa takınca görüyor. Benim anakartım Asus z370A Prime. Eğer durumu cözersen bana da haber verirsen iyi olur hocam ya. Default ayarlara alsam da yine de görmüyor üst taraf.

Bende de durum tam tersi, üst taraftaki m.2 slotuna takınca görmüyor, alt tarafa takınca görüyor. Benim anakartım Asus z370A Prime. Eğer durumu cözersen bana da haber verirsen iyi olur hocam ya. Default ayarlara alsam da yine de görmüyor üst taraf.

Valla anlamadım hocam anakartın soket mi bozuk acaba :)

Valla anlamadım hocam anakartın soket mi bozuk acaba :)
Bilemiyorum ki, başka m.2 deniyorum orada çalışıyor. Çalışmayan m.2 yi başka yere takıyorum orada da çalışıyor. Ama o m.2'yi o slota takınca çalışmıyor :D Eskiden böyle bir şey yoktu. Bios update yaptım aksi gibi bu durum çıktı ortaya. Siz yeni almışsınız, biosunuzun yeni sürümü varsa update yapın bir isterseniz. Belki düzelir sizin ki.

Geri
Yukarı