MSI-B550A-PRO BIOS flashback yapılmıyor

bora3529

Centipat
Yeni sistem topladım, anakart olarak MSI-B550A-PRO / işlemci olarak Ryzen 5 5600 var. Bütün bileşenler takılı ve bütün kabloları taktım. Bir kaç kişi bütün bileşenleri çıkarıp flashback yapın diyor gerçekten öyle mi yapmam lazım? BIOS flashback yapmaya çalışıyorum ama flashback tuşuna basınca kırmızı yanıyor ve basmayı bırakınca sönüyor. Bir türlü çözemedim, ne olur bilen birileri varsa yardım etsin.

Son düzenleme:
RAM'leri çıkartıp yer değiştirmeyi deneyin.

Yer değiştirmekten kastınız nedir acaba?

Bu arada az önce işlemciyi çıkarıp arkasındaki çiplere bulaşan macunları temizleyip geri taktım ve sistemi açma tuşuna bastıktan kısa bir süre sonra sistem kendini kapatıyor. Ve işlemci aşırı sıcak. Bu ne kadar kötü bir işaret?

Yer değiştirmekten kastınız nedir acaba?

Bu arada az önce işlemciyi çıkarıp arkasındaki çiplere bulaşan macunları temizleyip geri taktım ve sistemi açma tuşuna bastıktan kısa bir süre sonra sistem kendini kapatıyor. Bu ne kadar kötü bir işaret?

Soldaki RAM'i sağa, sağdakini de sola alın yerlerini değiştirin yani.

Bu arada az önce işlemciyi çıkarıp arkasındaki çiplere bulaşan macunları temizleyip geri taktım ve sistemi açma tuşuna bastıktan kısa bir süre sonra sistem kendini kapatıyor. Bu ne kadar kötü bir işaret?

Pinleri yamultma ihtimaliniz olabilir.

RAM'leri değiştirip döneceğim.

Yamulmuş pinin çözümü yeni işlemci mi?

Ek: Sistem kendini kapatıyor çünkü sanırım işlemci anında 100 dereceyi geçiyor. (elimle dokundum ve çok sıcaktı.)

Benim anakart da AM5 idi flasback ile aynı sorun oluyordu. CPU ve DRAM ışıkları yanıyor görüntü gelmiyordu. Benim soket yamulmuştu. İşlemci ve anakart yamuk mu bir de kabloları doğru mu takılı bakın. Olmadı servis yolu gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı