MSI B550M Bazooka vs MSI B550 GAMING Plus

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
Makaleler
42
Gaming Plus daha iyi, daha güzel ve daha pahalı testlerine baktım. Sorum şu olacak klasik ev kullanıcısı için aradaki fiyat farkına değer mi? 1 adet NVMe, 2 HDD üzerine çıkmam en fazla HDD'lerin birisini SSD yaparım ileride. 3+ yıldır ATX anakart kullanıyorum ama ATX olmasının görüntüsü dışında bir esprisi olmadı benim için. Tek kişilik oyun oynarım, OC genelde yapmam yapsam bile limitleri zorlamam, yayın vb. işim olmaz.

Bu durumda bas parayı al Gaming Plus'ı mı yoksa Bazooka yeter de artar mı?

Hocam ileride ne olacağı belli olmaz kararlarınız değişebilir bence bütçeniz varsa dediğiniz gibi bas parayı al Gaming Plus'ı.

Söylediklerinizi düşününce tek etken bütçe oluyor. Eğer paranız yetiyorsa ve aradaki farka başka bir parçayı alamıyor/yükseltemiyorsanız (örneğin alacağınız ekran kartı GTX 1660 Super ise fiyat farkı RTX 2060 Super almaya yetimiyorsa) Gaming Plus alabilirsiniz, ama fiyat farkı başka bir parçayı yükseltmeye yetiyorsa, ya da bütçede sıkışıklık varsa Bazooka alabilirsiniz.

B450M S2H ile hemen hemen aynı çoğu alanda. Aradaki fiyat farkını vermek mantıksız.

Hocam 4 RAM slotu avantajı var. MSI moddli İtopya'da 1300TL olarak yazılmış. Ona 1300 lira vermektense buna 800 küsur lira vermek daha mantıklı bence. B550MS2H'da alabilir tabii. Ben bütçe varken öneriyim dedim.

Geri
Yukarı