MSI B550M Bazooka vs MSI B550 GAMING Plus

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B
İşlemcin 1500X diye hatırlıyorum, B550 anakartlar işlemcini desteklemeyebilir. Buna dikkat et derim.

Sadece o dediğin şeyler içinse S2H bile yeterlidir açıkçası.
İşlemcinizi 1500X diye hatırlıyorum. B550 serisine dikkat edin.

Dediklerinize bakacak olursam, bu bile yeterli bence;

Biliyorum onu araştırdım Linus'un forumunda MSI ve ASUS B550'ler ile Ryzen 1600X, Ryzen 1700 kullanan ve çalıştıranlar var. Herhangi bir sorundan bahsetmemişler. Çalıştıramasam dahi yatar kutusunda ileride ucuzlayacağını hiç sanmam. B350 sahibiyim buradan B450 gereksiz olur. Ryzen 5600 ve altındaki işlemciler çıkınca yükseltmeyi düşünüyorum.

Söylediklerinizi düşününce tek etken bütçe oluyor. Eğer paranız yetiyorsa ve aradaki farka başka bir parçayı alamıyor/yükseltemiyorsanız (örneğin alacağınız ekran kartı GTX 1660 Super ise fiyat farkı RTX 2060 Super almaya yetimiyorsa) Gaming Plus alabilirsiniz, ama fiyat farkı başka bir parçayı yükseltmeye yetiyorsa, ya da bütçede sıkışıklık varsa Bazooka alabilirsiniz.

Bütçe pek sıkıntı değil. 5500 XT 8 GB sahibiyim şu anda. Ekran kartımı en az 1 sene daha kullanır öyle yükseltirim önceliğimi anakart ve işlemciye vereceğim bu sene.

Biliyorum onu araştırdım Linus'un forumunda MSI ve ASUS B550'ler ile Ryzen 1600X, Ryzen 1700 kullanan ve çalıştıranlar var. Herhangi bir sorundan bahsetmemişler. Çalıştıramasam dahi yatar kutusunda ileride ucuzlayacağını hiç sanmam. B350 sahibiyim buradan B450 gereksiz olur. Ryzen 5600 ve altındaki işlemciler çıkınca yükseltmeyi düşünüyorum.

Bütçe pek sıkıntı değil. 5500 XT 8 GB sahibiyim şu anda. Ekran kartımı en az 1 sene daha kullanır öyle yükseltirim önceliğimi anakart ve işlemciye vereceğim bu sene.
Peki o fiyat farkına işlemciyi yükseltme şansınız var mı? Eğer yoksa, Gaming Plus alın.

İşlemcisi zaten Quad Channel RAM'i desteklemiyor. Çift kanal olarak kullanması daha iyi bellek kontrolcüsünün yorulmaması için. Sırf dört RAM slotu için o anakarta o para verilmez.

Şu anki anakartım bu.

Geri
Yukarı