MSI B550M Pro anakart önerisi

oylebinicks

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Arkadaşlar merhaba indirimde 1400 TL'ye aldım islemcim 5600X henüz montajını yapmadım anakartta kararsız kaldım. Forumlarda birçok yönden kötü olduğu yazmakta. Fikrinizi almak istedim sizce uyumlu olur mu ısınma vs. gibi ya da farklı sorunları var mi? Kullanan bilen arkadaşlar fikir belirtirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Bu arada anakarti bütçe ve PCI 4.0 özelliğini goz önünde bulundurarak satın aldim.

Arkadaşlar merhaba indirimde 1400 TL'ye aldım islemcim 5600X henüz montajını yapmadım anakartta kararsız kaldım. Forumlarda birçok yönden kötü olduğu yazmakta. Fikrinizi almak istedim sizce uyumlu olur mu ısınma vs. gibi ya da farklı sorunları var mi? Kullanan bilen arkadaşlar fikir belirtirseniz memnun olurum. Teşekkürler.

Bu arada anakarti bütçe ve PCI 4.0 özelliğini goz önünde bulundurarak satın aldim.

Merhabalar,

Sorunuzu tam anlayamadım. Fakat R5 5600X için bir anakart soruyorsan ben yeni aldığım bilgisayarımda MSİ B550 GAMİNG EDGE WİFİ kullanıyorum sana da öneririm fakat LAN internet bağlantısı kullanacaksan B550 TOMAHAWK da alabilirsin.

Gayet yeterli bir anakart.

Teşekkür ederim hocam birçok forumda B450 Tomahawk Max'in daha iyi olduğunu yazanlar var fikrinizi alabilir miyim?

Merhaba,

Sorunuzu tam anlayamadım. Fakat R5 5600X için bir anakart soruyorsan ben yeni aldığım bilgisayarımda MSI B550 Gaming Edge Wi-Fi kullanıyorum sana da öneririm fakat lan internet bağlantısı kullanacaksan B550 Tomahawk da alabilirsin.

Merhaba anakart için yaklaşık 1400 TL bütçe ayırmıstim o sebepten bunu tercih ettim sorum yeterli olup olmayacagi öneriniz için teşekkürler.

Teşekkür ederim hocam birçok forumda B450 Tomahawk Max'in daha iyi olduğunu yazanlar var fikrinizi alabilir miyim?

Merhaba anakart için yaklaşık 1400 TL bütçe ayırmıstim o sebepten bunu tercih ettim sorum yeterli olup olmayacagi öneriniz için teşekkürler.
Hocam doğru olabilir fakat konu ile alakalı pek bilgim yok, araştırmak lazım.

1400 fiyat bandında bu sıralar güzel anakart bulmak zor maalesef :)

@oylebinicks Ankart bileşenlerini soğutmada Tomahawk daha iyi ama eski anakart.500 lira ucuza almışsınız zaten hiç bir sorunda çıkartmaz yeni seri gelince ucuzlar anakartlar o zaman daha iyisini alırsınız isterseniz.

Geri
Yukarı