MSI B550M PRO-VDH anakartı tavsiye eder misiniz?

Fiyatı diğer sitelere göre uygun. Fırsat ürünüymüş zaten. Bu anakartın B450 olanını kullanmıştım, gayet yeterliydi. Tabi B550 olan farklıdır.

Aslında tamamen kullanım amacınıza göre. Ryzen 5 3600 için B450 anakartlar yeterli. B550 anakartlar PCIe 4.0 girişi (bu giriş ekran kartlarında şu an bir şey ifade etmese de M.2 SSD'lerde hızlı bir deneyim sağlıyor, bence çok da gerekli değil) overclock potansiyelleri ve termal tasarımlarıyla öne çıkıyor. Ayrıca Ryzen 4000 serisini destekleyecekler. B450 anakartlar da Ryzen 4000 destekleyecek ama beta bios ile.

Şöyle ki, normal fiyatında olsa düşünürdüm ama bu fiyata en iyi B450 anakart almaktansa bu anakartı alın derim. Yine de diğer arkadaşların fikirlerini bekleyin. Bence alınabilir, güzel fiyat. Bütçe olarak 1000 TL'yi geçmek istemiyorsanız en iyisidir.

Termal tasarım da güzel bir anakart, aşağıdaki listede Tier C'de.

Son olarak, Wi-Fi ihtiyacınız yoksa bu anakart da yeterli olacaktır.

Son düzenleme:
Almayı düşünüyorum TUF B450 PRO mu iyidir yoksa Pro-VDH WiFi mı?

B550M Pro-VDH WiFi genel olarak daha iyi bence. Güncel soket, WiFi, daha iyi VRM ve termal tasarım vs. Bir de mATX bir anakart bu. Ama bu tercihe göre, performansa etkisi çok çok düşüktür. Göz ardı edilebilir. Tabi işlemci soğutucu sığmama vb. durumlarına dikkat etmek lazım mATX alırken.

TUF B450 Pro'nun artıları ise ATX olması ve dahili ses kartı biraz daha iyi. B550M'de ALC892 varken TUF B450 Pro'da ALC S1200A var. Yüksek kaliteli kulaklık veya ses sistemi kullanmayacaksanız çok fark etmez bu ses kartları. ALC 892 de piyasadaki birçok kulaklığı besleyebilir.

Sonuç olarak, çok kaliteli bir ses sistemi vs. kullanmayacaksanız ve mATX veya ATX fark etmez diyorsanız B550M Pro VDH WiFi alabilirsiniz. WiFi özelliği de cabası.

Geri
Yukarı