MSI B560M Pro BIOS nasıl güncellenir?

Yalancıyım

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, MSI B560M Pro anakartım var BIOS:1.20 güncell mi yoksa güncell değilse hangi sürücü indireceğim MSI sitesinden yardımcı olurs musunuz?

MSI Center uygulamasını kullanıyorsan; Destek > Sistem Bilgisi , üzerinden BİOS versiyonunu kontrol edip link üzerinden kontrol edebilirsin sonrasında dosyayı flash belleğe çekip bios ekranı üzerinden kurulumu yaparsın. Uygulama üzerinden live update yaptığın zaman sistemdeki bütün driverları kontrol ediyor isteğe bağlı güncelleştirebiliyorsun, bios güncellenmesi varsa onuda gösteriyor ama biosu manuel olarak yapman daha sağlıklı.

1.2 yazıyorsa 1.7 var günceli şuan. Sistem bilgisini tarayıp kontrol ederseniz detaylı sürümüne bakıp anakartınızın sayfasından kontrol edin.

Benim versiyonum mesela;
Ekran görüntüsü 2023-02-15 133439.png

Merhaba arkadaşlar, MSI B560M Pro anakartım var BIOS:1.20 güncell mi yoksa güncell değilse hangi sürücü indireceğim MSI sitesinden yardımcı olurs musunuz?

Merhaba konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın. Ben de aynı anakarta ve Fury Beast 3200 mz CL 16 (2x16) RAM'lere sahibim. Anakartın BIOS ekranında XMP profile 1 ve 2 none yazıyor ve RAM'lar CL 24 3200 de çalışıyor. Sizde de böyle mi yoksa benim anakart veya RAM mi arızalı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba konuyu hortlatıyorum ama kusura bakmayın. Ben de aynı anakarta ve Fury Beast 3200 mz CL 16 (2x16) RAM'lere sahibim. Anakartın BIOS ekranında XMP profile 1 ve 2 none yazıyor ve RAM'lar CL 24 3200 de çalışıyor. Sizde de böyle mi yoksa benim anakart veya RAM mi arızalı? Yardımcı olursanız sevinirim.
XMP Profilleri adı üstüne profil. Yaptığınız değişiklikler ayarlar vs içerir. Ben ramlerimi oc yaptığım için ve AMD-smart özelliğini kullandığım için bu ayarları profile kaydedip o profili kullanıyorum. Ramleriniz 3200mhz'de çalışıyormuş zaten. Bir arıza falan söz konusu değil.

Anladım, cevabınız için teşekkür ederim. Ben de sistemi açar açmaz RAM'lar varsayılan olarak 3200 MHz CL 24 çalışınca arızalı sandım bir de XMP profillerine giremediğim için. Buraya CPUZ resimlerini atıyorum son olarak bakabilirseniz memnun olurum. Satın alırken 3200 Mhz CL 16 yazdığı için bende o değerde çalışmalı düşünmüştüm, yanılmışım.

Memory.png
Speed.png

Geri
Yukarı