MSI B650M Mortar Anakart ve ACER FA100 SSD Uyumsuz

ozsoi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uçak ve Uzay Mühendisi
Merhaba, Acer FA100 1TB M.2 SSD'm MSI MAG B650M Mortar Wi-Fi anakartımda BIOS ekranında görünmüyor. Anakarttaki her iki M.2 bağlantı noktasını da denedim ve aynı sonucu aldım. SSD'yi arkadaşımın anakartında (ASUS B660M-K) denedik ve sorunsuz çalışıyor. SSD'yi arkadaşımın anakartı üzerinden sıfırladım ve tekrar denedim sonuç hala aynı. Bir veya iki kez BIOS ekranında SSD'yi görebildim ama BIOS'tan çıkıp Windows'a girdiğimde bir daha görünmedi.

SSD arkadaşımın bilgisayarında sorunsuz çalışıyor o yüzden sıkıntı SSD'de değil diye düşünüyorum. Sıfır bir anakart olduğu için üzerindeki soketlerde de sorun olmadığını düşünüyorum, sorun yazılımsal veya bir BIOS ayarı ile ilgili mi bilemiyorum. Bu sorunu düzeltmek için ne yapmam gerekiyor? Her türlü fikir ve yardıma muhtaç bir durumdayım, daha önce böyle bir sorun başına gelmiş kişiler yardımcı olabilirse sevinirim.

Son düzenleme:
Başlat menüsü üstüne sağ tıklayın ve disk yönetimi'ni açın.
Karşınıza çıkan ekranda SSD'yi görebiliyorsanız sağ tıklayıp biçimlendir deyin.

Başlat menüsü üstüne sağ tıklayın ve disk yönetimi'ni açın.
Karşınıza çıkan ekranda SSD'yi görebiliyorsanız sağ tıklayıp biçimlendir deyin.
SSD BIOS'ta gözükmüyor, disk yönetiminde gözükmüyor, diskpart'ta da gözükmüyor.

MSI Global'e mail attım, CMOS sıfırlayın ve F6 ile BIOS ayarlarını da sıfırlayın dediler. Denedim M.2 SSD sıkıntısız bir şekilde BIOS ekranında göründü. Windows kurulumu için flaş belleği taktım ve kurulum ekranında M.2 görünmedi. Bilgisayarı yeniden başlattım ve BIOS ekranında da M.2'nin kaybolduğunu gördüm. Tekrar CMOS sıfırladım ve BIOS'a girdiğimde tekrar M.2 görünmeye başladı.

MSI Global'e mail attım, CMOS sıfırlayın ve F6 ile BIOS ayarlarını da sıfırlayın dediler. Denedim M.2 SSD sıkıntısız bir şekilde BIOS ekranında göründü. Windows kurulumu için flaş belleği taktım ve kurulum ekranında M.2 görünmedi. Bilgisayarı yeniden başlattım ve BIOS ekranında da M.2'nin kaybolduğunu gördüm. Tekrar CMOS sıfırladım ve BIOS'a girdiğimde tekrar M.2 görünmeye başladı.

Son düzenleme:
SSD BIOS'ta gözükmüyor, disk yönetiminde gözükmüyor, diskpart'ta da gözükmüyor.

hocam naptınız aynı sorun bendede var

Geri
Yukarı