Msi Bazooka ve R9 380 sistem tavsiyeleri

PsychoKiller

Hectopat
Merhaba arkadaşlar uzun süredir technopat youtube kanalının abonesiyim forumu da bir süredir toplayacağım sistem konusunda tavsiyeler bulmak için karıştırıyorum. Aklımda kalan bazı sorulara cevap bulabilmek için bugün üyeliğimi açtım.

Şu ana kadar aldığım parçalar şöyle:

Anakart Msi b150m Bazooka
CPU i5 skylake 6400
SSD Samsung Evo 240GB
RAM kingston hyperx savage 8GB
GPU Asus strix R9 380 4GB

Monitör olarak şimdilik birkaç ay önce elime geçen ve hiç kullanmadığım 19.5 inçlik Acer k202hqlab modelini kullanacağım. Birkaç ay içinde ise daha geniş Freesync bir monitöre bütçe ayırıp elimdekini de ikinci ekran olarak kullanma düşüncesindeyim.

Aynı şekilde bellek olarak da gerekirse aynı modelden bir stick daha alıp 16BGB'ye yükseltebilirim.

Bileşenlerden anlaşıldığı gibi orta seviyelerde bir oyun bilgisayarı olacak. Sizlerden istediğim tavsiyeler ise işlemci fanı, PSU ve kasa tavsiyeleri olacak. PSU 550w yeterli olur mu yoksa 600w almak mı gerekir? PSU dahil olan bir kasa mı almalı yoksa ayrı ayrı mı? Ayrıca eski sistemden kesinlikle parça aktarmak istemediğim için (olduğu gibi yeğenime vericem) ucuz yollu bir HDD'de önerirseniz sevinirim. Kasa ve PSU için düşündüğüm bütçe 300-400 aralığı ancak duruma göre biraz altında ve üstündeki modelleri de dikkate alacağım.
Herhangi başka parçalar için tavsiyeniz olursa da bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler hepinize iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı