MSI BIOS güncellemesi sonrası BIOS teması değişti

jacquez99

Centipat
Bugün BIOS'umu güncelledim arkadaşlar fakat güncellediğim zaman BIOS temasının eski halinden daha basit olduğunu gördüm ve bilgisayar açılma hızım arttı. Sebebi nedir acaba yanlış bir güncelleme mi yaptım? Son BIOS açılma hızım 14.7 sn. Sistemim;

GTX 1660 Ti.
MSI B450M PRO VDH Plus.
8x2 Corsair Vengeance RAM.
Ryzen5 2600.
Kingston 480GB A400 SSD.
500GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'ın Ryzen 3000 serisi için çıkardığı BIOS'lardan güncellediyseniz bu güncellemeyi tüm anakartlara verebilmek için BIOS arayüzünü basitleştirdiler. Biraz daha tekdüze oldu yani. Sorun yok. :D

Sebebi yeni işlemcilere yer açmak için birazcık BIOS'u sadeleştirdiler.

BIOS'u güncelledikten sonra, kullanıcı arayüzü önceki sürüme kıyasla tamamen farklı olacaktır. Sınırlı BIOS ROM boyutu nedeniyle mümkün olduğunca çok sayıda işlemci modelini desteklemek için BIOS'un kullanıcı arayüzünü basitleştirdik. BIOS, Click BIOS 5'ten daha az grafik ve simgeye sahip Click BIOS sürümü (GSE Lite) olmasına rağmen, A-XMP, M-Flash ve Akıllı Fan Kontrolü gibi MSI'ya özel işlevi kaybetmezsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı