MSI BIOS Kod 99

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

0x99 Super IO Initialization ile aynı şey değil sanırım. AMI BIOSun genel kodlarından biri ve o durumda da genelde anakart bozuk çıkıyor ama bu biraz daha farklı galiba.

Benim anakartta 99 kodunda takılıp bi süre sonra sistemi açıyor. Anakartın bozulduğunu sanmıyorum ayrıca fast boot aktifken böyle bi sorun olmuyor normal açılışta oluyor. Konuyu hortlatıyorum ama başka bir çözüm yolu olmalı.

Olayı çözdüm biostan USB'lerin gücünü kestim 13 saniyede açıldı sistem. Sonra gereksiz USB'leri çıkartıp test ettim. Meğerse logitech f710 USB alıcısı engel oluyormuş. Sanırım bios yabancı aygıtları tanımaya çalışıyor o sırada o yüzden bekletiyor.

Son düzenleme:
Benim anakartta 99 kodunda takılıp bi süre sonra sistemi açıyor. Anakartın bozulduğunu sanmıyorum ayrıca fast boot aktifken böyle bi sorun olmuyor normal açılışta oluyor. Konuyu hortlatıyorum ama başka bir çözüm yolu olmalı.

Olayı çözdüm biostan USB'lerin gücünü kestim 13 saniyede açıldı sistem. Sonra gereksiz USB'leri çıkartıp test ettim. Meğerse logitech f710 USB alıcısı engel oluyormuş. Sanırım bios yabancı aygıtları tanımaya çalışıyor o sırada o yüzden bekletiyor.
Knki ALLAH senden razı olsun müşterimin cihazıydı gece uykularım kaçtı senin bu mesajını gördüm şimdi denedim sorun çözüldü o kadar rahatlattınki Allahta zor zamaninda sana böyle yardım etsin

Geri
Yukarı