Çözüldü MSI BIOS Update Media not found hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Stay High

Hectopat
Daha fazla  
MSI B550-A Pro anakartımı güncellerken 'MSI BIOS Update Media not found' hatası alıyorum sebebi nedir? Nasıl çözebilirim?

Çözüm
BIOS dosyası doğru gözüküyor. M-Flash USB belleği görüyor mu? MSI anakartlarda FAT32-NTFS dosya sisteminin pek önemi yok, iki türe de desteği var diye biliyorum. USB belleği farklı USB portuna takarak tekrar deneyebilir misiniz?

Bunları denedikten sonra hala olmuyorsa şunu deneyin;
Disk Yönetimine girin, USB belleğinize sağ tıklayarak "Birim Sil" deyin ve ardından tekrardan "Yeni Basit Birim" oluşturun ve tekrar deneme yapın.
Bu taktığınız USB'yi biçimlendirirken FAT32 olarak seçtiniz mi?

Ayrıca başka bir forumda USB 3.0 bir belleğe geçince sorun düzelmiş. Ama daha öncesinde adım adım tam olarak ne yaptığınızı bilmemiz gerek, belki de sorun 3.0 USB ile ilgili değildir.

MSI'ın sitesinden B550-A PRO'nun en güncel BIOS'unu indirip ZIP dosyasındakileri flashın içine attım.
Bu taktığınız USB'yi biçimlendirirken FAT32 olarak seçtiniz mi?

Ayrıca başka bir forumda USB 3.0 bir belleğe geçince sorun düzelmiş. Ama daha öncesinde adım adım tam olarak ne yaptığınızı bilmemiz gerek, belki de sorun 3.0 USB ile ilgili değildir.
FAT32 Varsayılanda

Dosya Ekleri

• anagart.PNG
    anagart.PNG
    74,2 KB · Görüntüleme: 145
  • bicim.PNG
    bicim.PNG
    109,5 KB · Görüntüleme: 122
BIOS dosyası doğru gözüküyor. M-Flash USB belleği görüyor mu? MSI anakartlarda FAT32-NTFS dosya sisteminin pek önemi yok, iki türe de desteği var diye biliyorum. USB belleği farklı USB portuna takarak tekrar deneyebilir misiniz?

Bunları denedikten sonra hala olmuyorsa şunu deneyin;
Disk Yönetimine girin, USB belleğinize sağ tıklayarak "Birim Sil" deyin ve ardından tekrardan "Yeni Basit Birim" oluşturun ve tekrar deneme yapın.

Çözüm
BIOS dosyasını USB belleğe nasıl attınız? Resimli olarak gösterir misiniz?

ZIP'in içindeki dosyaları belirtilen klasore çıkart dedim.

Anakartın'ın üzerinde BIOS tusu var onun altındaki porta taktım.

bunları denedikten sonra hala olmuyorsa şunu deneyin;
Disk yönetimine girin, USB belleğinize sağ tıklayarak "birim sil" deyin ve ardından tekrardan "yeni basit birim" oluşturun ve tekrar deneme yapın.

Klasörden çıkartırken not defterini de beraber çıkartmış ondan dolayı olabilir mi acaba?

Peki tekrar deniyorum şimdi.
Zannetmem, BIOS dosyasını da ayrı tanımlayabilmesi gerek.
Bios güncelledim sanırım bios ekranının ss ini buraya atmamda bir sıkıntı var mı ? Bilgilerin gizli kalmasını vs gerektirecek bir durum falan ?
Zannetmem, BIOS dosyasını da ayrı tanımlayabilmesi gerek.

Ekran görüntüsü aldım BIOS'un ama buraya atmamda bir sakınca var mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı