MSI Bravo 15 sıcaklığı normal mi?

xPhoenix

Centipat
Daha fazla  
Bundan 2 yıl önce MSI Bravo 15 adlı modeli aldım son günlerde Bannerlord oynadıktan sonra küçük bir yormada bile CPU'nun 85-90 dereceleri gördüğünü GPU'nun 80-85 dereceleri gördüğünü fark ettim ne yapmalıyım?

2 yıl hiç temizlemediyseniz çok iyi değerler. Temizlendiyse bile iyi değer. Soğutma ile ilgili herhangi bir ayar yapmadınız değil mi UV gibi?

Hayır soğutma ile herhangi bir şey yapmadım, lakin ısınması gözüme çok çarpıyor güvenilir temizleteceğim bir yer var mıdır?

2 yıl hiç temizlemediyseniz çok iyi değerler. Temizlendiyse bile iyi değer. Soğutma ile ilgili herhangi bir ayar yapmadınız değil mi UV gibi?

CPU'da 100 dereceye sıkıntı yok diyebiliyorum lakin GPU'da 75-80'nin üstü sıkıntı diyebiliyorum.

Hayır soğutma ile herhangi bir şey yapmadım, lakin ısınması gözüme çok çarpıyor güvenilir temizleteceğim bir yer var mıdır?

Kendiniz. Zor bir işlem değil. Eğer hiç güvenmiyorsanız kendinize MSI servisini arayın. Öyle bir destekleri varsa onlara gönderin.

CPU'da 100 dereceye sıkıntı yok diyebiliyorum lakin GPU'da 75-80'nin üstü sıkıntı diyebiliyorum.
Öyle bir şey yok. CPU 95'de Thorttle yapar zaten. Eğer hala artıyorsa problem var demektir. GPU da 90'lara kadar çıkabilir.

Kendiniz. Zor bir işlem değil. Eğer hiç güvenmiyorsanız kendinize MSI servisini arayın. Öyle bir destekleri varsa onlara gönderin.
MSI'ın yetkili servisi biraz uzak kalıyor; Teknosa, Vatan, mediamarkt, casper, monster gibi bayiler güvenli midir ?

Öyle bir şey yok. CPU 95'te thorttle yapar zaten. Eğer hala artıyorsa problem var demektir. GPU da 90'lara kadar çıkabilir.

Thorttle?

MSI'ın yetkili servisi biraz uzak kalıyor; Teknosa, Vatan, mediamarkt, casper, monster gibi bayiler güvenli midir ?

Thorttle?

Uzak durun hepsinden.

İşlemcinin daha fazla ısınmaması için kendini kısıtlaması. Kusura bakmayın, açıklamayı unutmuşum.

Sıkıntı yok lakin bu yerlere neden güven olmaz parça çalınma gibi durumlar mı mevcut?
Parça çalma gibi şeyler ünlü firmalarda olmaz ancak cihaza değer göstermezler. Direkt ne işlem varsa özensizce halledip kapatırlar. Dediğim gibi kendiniz yapabiliyorsanız çok güzel olur. En kötü MSI servisi.

Bu arada muhtemelen bahsettiğiniz çoğu yer temizlik için cihazı kabul etmez.

Geri
Yukarı