Çözüldü MSI Bravo 15 Wi-Fi sürücüsü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Magdurkibar

Centipat
Daha fazla  
MSI 15 b5dd bilgisayara dün sahip oldum ancak o derece bir noktaya geldim ki evlatlık bile verebilirim. Aygıt yöneticisinde yalnızca Ethernet kısmı yüklü Wi-Fi yok. Yaptığım işlemleri anlatıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ethernet kablosuyla PC'yi bağladığımda her seferinde tanımlanıyor (internet yok) deyip kaldı.
  • FreeDOS'la gelen PC'ye Windows 10 Pro yüklendi.
  • Windows 10'un içi temizlendi.
  • Windows 10 kaldırılıp yeniden yüklendi.(format atıldı)
  • Sorunun Windows ile alakalı olmadığını anlayınca MSI'nin drivelerlerini indirmeye karar verdim Ethernet'in ve WLAN sürücülerini indirdim.
  • Ethernet'i çok güzel bir biçimde güncelledi ancak sorun devam etti WLAN driverını güncelleyecek dosyanın içinde herhangi bir uygulama yok(yapılamadı)
  • Windows 10'da sıkıntı olup telefonuma Windows 11'i indirdim PC üzerinden flash belleğime attım.
  • Windows 11 Pro kuruldu aynı sorun devam ediyor ve şu an da benim güncel driverları alıp denemeye taakatim kalmadı aynı sorunu yaşayacağımdan eminim.
  • Son çare servisle görüşüldü laptopu gönderin denildi buradan yardımcı olamayacağı söylendi.

Soru 1
Driver'ı görünmeyen(Wi-Fi)'nin driverını bulduğumuzda bilgisayara nasıl yükleriz?

Soru 2
Laptoplarda Wi-Fi driverının yüklü olarak geldiğini öğrendim ancak bu kadar paralarla alınan bilgisayarda bu sorunu gerçekten hak ediyor muyum?

Soru 3
Sizce artık mücadeleyi bırakmalı mıyım yoksa gerçekten yapabileceğim bir şey yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun şöyle çözüldü ürünü yetkili servisine gönderdim ve sürücü güncellemesinin yapılmadığından kaynaklanan bir sorun olduğunu söylediler. Kendileri güncelleyip 1 gün sonra kargoya verdiler.
  1. Yükleseniz de aygıt yoksa bir işe yaramaz. Sürücüyü yükleme aygıtın hokus pokus gibi ortaya çıkmasını sağlamaz. Bu ancak Intel GPU + NVIDIA GPU sistemlerde NVIDIA ekran kartı için olabiliyor.
  2. Yanlış öğrenmişsiniz. FreeDOS bir cihazda zaten WiFi sürücüsü nasıl yüklü olacak? Mantıksız bir argüman başlı başına.
  3. Cihaz Aygıt Yöneticisi altında yoksa BIOS ve FW update yapın. Yine olmazsa servis yolu gözüküyor size.

1. Yükleseniz de aygıt yoksa bir işe yaramaz. Sürücüyü yükleme aygıtın hokus pokus gibi ortaya çıkmasını sağlamaz. Bu ancak Intel GPU + NVIDIA GPU sistemlerde NVIDIA ekran kartı için olabiliyor.
  2. Yanlış öğrenmişsiniz. FreeDOS bir cihazda zaten Wi-Fi sürücüsü nasıl yüklü olacak? Mantıksız bir argüman başlı başına.
  3. Cihaz Aygıt Yöneticisi altında yoksa BIOS ve FW Update yapın. Yine olmazsa servis yolu gözüküyor size.

Recep Abi BIOS ayarlarında kapalı olan bir şey ya da herhangi bir tuş kombini yüzünden bunları yaşamam çok düşüktür değil mi? Bu arada Windows Home kurarken (Shift+F10) kombini bende asla işe yaramadı kabul dahi etmedi ondan dolayı Pro kurmak zorunda kaldım…

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun şöyle çözüldü ürünü yetkili servisine gönderdim ve sürücü güncellemesinin yapılmadığından kaynaklanan bir sorun olduğunu söylediler. Kendileri güncelleyip 1 gün sonra kargoya verdiler.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı