Çözüldü MSI Bravo 17 Valve oyunlarını açmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Sailaner

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay kadar önce MSI Bravo 17 model bilgisayarı satın aldım. Sistem özelliklerim ise kısaca RX5500M, Ryzen 7 4800H ve 2x8 GB RAM 3200 MHz, 144 Hz FreeSync ekran. Bilgisayarı aldığımdan beridir hiçbir Valve oyununu açamıyorum, CS:GO, Half-Life 2, Left 4 Dead 2, Garry's Mod vs. şu bir ayda her türlü yolu denedim format dahil ama hiçbiri çözüme ulaştırmadı. Oyunlara tıkladığımda oyun açılıyor ana menü geliyor ve 2 saniye sonra tamamen donuyor. Mouse hareket ettirebiliyorum ve sesler geliyor, bir şeylere tıklayabiliyorum ama benim ekranımdaki görüntü tamamen donuk, ne yaptığımı göremiyorum sanki arka plandaymış gibi oyun. Ne yapabilirim bu konuda? Bilgisi olan var mı?

Dosya bütünlüğünü doğruladım, tek tek CFG ayarları denedim, başka arkadaşımın CFG dosyasını kendiminkiyle değiştirdim, format attım, driverlerı silip yükledim, Radeon yazılımından 500 farklı ayar yaptım ama hiçbiri işe yaramadı.

Çözüm
Her şeyi denedim fakat işe yaramadığı için bir de teknik servise danışayım dedim. Cihazı teslim ettim ve aynı gün geri aradılar ve cihazınızın ana kartı arızalı dediler. Ertesi gün ana kartı değişmiş olarak cihazı geri aldım ve şu an bir sorun yok.
Her şeyi denedim fakat işe yaramadığı için bir de teknik servise danışayım dedim. Cihazı teslim ettim ve aynı gün geri aradılar ve cihazınızın ana kartı arızalı dediler. Ertesi gün ana kartı değişmiş olarak cihazı geri aldım ve şu an bir sorun yok.

Çözüm

Geri
Yukarı