Çözüldü MSI Center BIOS güncelleme sonrası siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

smh.arkn

Kilopat
Arkadaşlar, MSI Center programından BIOS güncellemesi yüklemek gibi bir hata yaptım, yeniden başlatılacak diye uyarı geldi. Şu an kasa çalışıyor ama görüntü yok. 30 dakika oldu ama hala görüntü gelmedi. Şu noktadan sonra nasıl bir işlem yapmalıyım?

Çözüm
PC'yi kapatın ve fişten çekin. Daha sonra BIOS pilini sökün ve 10 dakika sonra takıp deneyin. Büyük ihtimalle açılır.
PC'yi kapatın ve fişten çekin. Daha sonra BIOS pilini sökün ve 10 dakika sonra takıp deneyin. Büyük ihtimalle açılır.

Çözüm
BIOS güncellemeyi kullanıcının yapmasını tavsiye etmem.
Garantiye yolayın onlar güncelesin.
Nedeni ise sistemin beynini BIOS oluşturur ufacık bir hatada diğer bileşenler zarar görebilir.(MHz artırma ve benzeri durumlar).

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemeyi kullanıcının yapmasını tavsiye etmem.
Garantiye yolayın onlar güncelesin.
Nedeni ise sistemin beynini BIOS oluşturur ufacık bir hatada diğer bileşenler zarar görebilir.(MHz artırma ve benzeri durumlar).
Aslında daha önce bios güncellemesi yapmıştım usb üzerinden, MSI programından güncelemenin ne olduğuna dikkat etmedim yeniden başlatma uyarı gelince bios güncellemesi olduğu anladım ama çok geç oldu.

Tamamdır hocam. Sistemde sorun yoksa kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı