MSI Center gerekli mi?

xBruno

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben MSI MAG B550 Tomahawk anakart aldım. Sürücüleri yüklerken yararlı driverlarda MSI Center vardı ve bunu diyor;
MSI, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için tüm kullanıcıların MSI Dragon Center'dan MSI Center'a geçmelerini önerir.
Not. MSI Dragon Center ve MSI Center aynı anda kurulamaz.
MSI Dragon Center'ı kurmayı tercih ediyorsanız, lütfen bu bağlantıya gidin) MSI Center içinde Game mod diye bir şey var bu FPS arttırır mı yoksa hiç faydası yok mu? Bir de herkes genellikle Dragon Center kullanıyormuş. Görünüşe bakarsak ama benim anakartımda önerilen MSI Center daha kolay arayüz varmış gibi geldi. Bir de Game mode diye bir şey yükledim içinden yani gerekli mi değil mi onu merak ettim.

FPS falan arttıracak bir program olduğunu sanmıyorum sadece yardımcı bir program (uygulama güncelleme vs. farklı fonksiyonlar), fakat çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. Onsuz da yaptığı şeyleri yapabiliyorsun. MSI Center kullanmadım ama Dragon Center'ın yeni versiyonu sanırım. Dragon Center'ı bir kez yükledim ve bilgisayarımda kendi kendine ayar değişiklikleri yapıp saçma sapan yerlere müdahale etti. Klavyenin ışık renklerini bile değiştirdi. Kullanmanı tavsiye etmem, gereksiz.

FPS falan arttıracak bir program olduğunu sanmıyorum sadece yardımcı bir program, fakat çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. Onun yerine MSI'ın diğer yardımcı programlarını kullanman yeterli. MSI Center kullanmadım ama Dragon Center'ın yeni versiyonu sanırım. Dragon Center'ı bir kez yükledim ve bilgisayarımda kendi kendine ayar değişiklikleri yapıp saçma sapan yerlere müdahale etti. Klavyenin ışık renklerini bile değiştirdi. Kullanmanı tavsiye etmem, gereksiz.

Cevap için teşekkür ederim ben bu videyo yu izledim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
daha önce MSI Dragon kullanmadım bu ilk olacak MSI Center adamın dediğine göre MSI Dragon'da istemedin şeyleri oto olarak kuruyormuş ama bu MSI Center da lobi gibi bir yerden sen istediğin şeyleri indiriyorsun ışıkmı ayarlamak istiyorsun onu indir fan ayarlamak istiyorsan indir yani kendin seçiyormuşsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
daha önce MSI Dragon kullanmadım bu ilk olacak MSI Center adamın dediğine göre MSI Dragon'da istemedin şeyleri oto olarak kuruyormuş ama bu MSI Center da lobi gibi bir yerden sen istediğin şeyleri indiriyorsun ışıkmı ayarlamak istiyorsun onu indir fan ayarlamak istiyorsan indir yani kendin seçiyormuşsun.
Sen bilirsin, ben tüm bunları farklı yollardan gerçekleştirebiliyorum. Gerek duymuyorum. Tercih meselesi.

Dragon'da da öyle ki. Ben mesela kullanmadığım bazı programları yüklemedim. Onun dışında default gelen 2-3 şey var ama onlarda yer kaplamıyor ve sen elinle açmazsan açılmıyorlar.

herkes gereksiz demiştir ben sağlıklı bir güncelleme için faydalı gördüm şu yüzden;

amd nin kendi sistesinde en güncel chipset driver 4.11.15 ile başlayan sürümü vardı.
msı care ile güncelledigim de en son 4.11.23.1945 olarak yükseltti.

amd nin kendi sitesinde neden daha üst versiyona ulaşamıyorum da msı çare ile ulaşıyorum ? gereksiz mi şimdi!

Şahsen ben msi center kullanıyorum. Msi marka Anakart, sıvı soğutucu ve Ekran kartım var. Fan ayarlarından ışıklandırmaya, overclockdan Live updateye kadar her işimi görüyor. Geçen seneye kadar da live update ve mystic light olarak yalın kullanıyordum eski sistemimde. Şimdi ufak tefek uygulamaları tek bir yerde toplayıp, gerekli eklentiyi kullanıcı tercihine bırakmışlar.

Bende yeni PC topladım. B650 Tomahawk anakartım MSI Center'ı otomatik yükledi ama şöyle bir sorunum var; öndeki 3 adet fan ve arkadaki fanlar 1200 - 1300 devir arasında çalışıyor. Sessiz moda olsam bile değişmiyor. Acaba silip Dragon Center mı denesem?

Geri
Yukarı