MSI Core Frozr S RAM slotlarını kapatır mı?

Ayreminis

Hectopat
Herkese merhaba.

Türkiye'de 3-4 yıldır takip ettiğim tek teknoloji oluşumudur burası. Buradaki kimselere bir şey danışmak istiyorum.

Bir hazır PC satın aldım ve anakartım MSI B460M-A PRO. Bu sisteme özelleştirme ile MSI Core Frozr S CPU soğutucusu ekledim.

Satın aldığım firma RAM'lerimi 8x2 yerine 8x1 olarak monte etmiş ve öyle göndermiş. Malum yoğunluklar var şu aralar. İnsanlık hali dedik, eksik RAM'i de kargoluyorlar. İş başa düştü yani.

Sormak istediğim şey şu, eksik olan bu RAM'i soğutucuya herhangi bir müdahalede bulunmadan anakarta takabilir miyim? Firma herhangi bir sorun ya da müdahale olmadan takarsınız dedi. Bir de sizlere danışmak istedim. İşlemciye en uzak slotun dolu olduğunu, en yakın slotu benim dolduracağımı varsayalım mesela.

Herkese teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram'lerim GeIL 16GB(2x8) Evo Spear AMD Edition. Bu iki ramdan biri takılı, birini de ben takacağım.
Bu konuda bilgisi, yorumu olan başka bir arkadaş var mıdır acaba?
Ram'lerim GeIL 16GB(2x8) Evo Spear AMD Edition. Bu iki ramdan biri takılı, birini de ben takacağım.
Bu konuda bilgisi, yorumu olan başka bir arkadaş var mıdır acaba?

Belki başkasına yardımcı olurum diyerek bu postu atıyorum.

Sistem geldi. Çok şahane kablolama ve işçilik vardı. Anakartta iki RAM slotu var ve CPU'ya uzak olan slot dolu iken öbür slotu boştu. Oraya sonradan kargolanan RAM'i takacaktım ama PC gelince acaba montaj sorunu olur mu diyerek zaten hazır monte gelen RAM'i söktüm ve CPU'ya yakın olan slota takmayı denedim. İkinci denememde taktım :) Halen biraz boşluk var CPU fanı ile. Belki birkaç cm. Oluyor yani. Fanı sökmeme de gerek kalmadı.

İyi sosyaller.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı