MSI CoreLiquid 240R ARGB bağlantı yapınca fanlar dahil beyaz ışık yanıp sönüp duruyor

Aezakmi4

Decapat
Merhaba Askadaşlar, elimde bu sıvı soğutmadan var. Anakartım MSI B460M PRO. 1 adet ARGB portu bulunmakta. Fakat sıvı soğutmanın ARGB portunu kontrolcüsüne takınca bütün ARGB ışıklar fanlarda dahil beyaz ışık yanıp sönüp duruyor. Yani örnek veriyorum. Mavi renk yanıyor ama alttan beyaz yanıp sönüyor. Ne yapsam kontrolcüye bağlantıyı yapamadım. Ama ARGB portuna taktığımda sıkıntı yok. ARGB portunu ben kontrolcü için kullanıyordum. Kontrolcüde neden böyle yapıyor? Bunu nasıl halledebilirim?

C1D3F0C0-B069-4EB6-864F-1E328A97A3EC.jpeg

3FF50535-9AD1-4CFC-A577-7C8ABD4393A0.jpeg

C1F732A3-07C0-4E16-B35D-3EA8F14D86D4.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem uyumlu gözüküyor. Sıvı soğutma tek olarak sorunsuz çalışıyor. Diğer donanımlar ile birlikte kontrolcüyle ışık sorunu oluşuyor. @Mithat Berhan hocam, müsait olduğunuz zaman bakabilir misiniz?

Kontrolcünüz çok portlu ise hepsini ona bağlayıp onu anakarta taktıktan sonra kontrolü anakarta verin.
Kasa sanırsam 100R modeli, yani ARGB. Bütün ARGB'leri kasa kontrolcüsünden toplayıp anakarta takın.
Kontrolcümde 6 adet yer var. Fakat bir fanlardan birini söksem de aynı. Ya da fanların bir tanesindeki kabloyla bağladım onda da aynı olmuştu. İşteyim eve dönünce tekrar deneyeyim.
Kontrolcünüz çok portlu ise hepsini ona bağlayıp onu anakarta taktıktan sonra kontrolü anakarta verin.
Kasa sanırsam 100R modeli, yani ARGB. Bütün ARGB'leri kasa kontrolcüsünden toplayıp anakarta takın.

Hocam kontrolcüye denedim aynı renk olmuyor aynı şekilde temassızlık mı var yoksa 6 ARGB için fazla kablo olduğundan mı 8 adet fan ve 1 adet aparat ARGB'si bağlı. Aynı renk olmuyor.
DDE4ED27-AD4E-48E3-9E00-9AECA2F48AE0.jpeg

@Mithat Berhan hocam şöyle durum var 1 fanın argb’sini söktüğümde kontrolcüye bağladığımda sıkıntı yok. Fakat 1 argb fanım boşa çıkıyor onu da diğer yedek argb olan kabloyu takınca sıvı soğutma uyuşmuyor.
Kontrolcünun geçiş modu var mı?
88D9A459-1F90-4A70-9C7F-921A3AB9F2A2.png

@Mithat Berhan hocam orada mısınız?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı